بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی


برای ارتقا در کسب و کارها از استراتژی های بازاریابی اینترنتی به عنوان مؤثرترین و مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغ شرکت و تولید آگهی ها یاد می شود. در این مقاله قرار است شما را با این روش و استراتژی یعنی بازاریابی اینترنتی که می تواند کسب و کار و تجارت تان را ارتقا دهد، آشنا کنیم.

تعریف بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی، روش و نوعی از بازاریابی است که کاملاً وابسته به اینترنت بوده و در بستر و پهنه اینترنت انجام می پذیرد. از این نوع بازاریابی بیشتر در زمینه تبلیغ محصولات و خدمات و برند سازی استفاده می شود.

برخی از مزایای بازاریابی اینترنتی

بررسی آسان رفتار مخاطب

زمانی که مشتری یا مخاطب وارد سایت می شود ما می توانیم رفتار مشتری را به فرض از طریق باز کردن نوع صفحات، نوع مطالب و مدت زمان ماندن وی در صفحه بررسی کنید.

دسته بندی مشتریان هدف

همانطور که اشاره شد با پیشرفت تکنولوژی ما قادر به بررسی رفتار مخاطبان و مشتریان هستیم. شناخت مشتری در بازاریابی آنلاین شما را قادر می سازد تا مشتری خود را بر اساس سن، جنسیت، منطقه جغرافیایی و موارد دیگر دسته بندی کنید و برای هرکدام پیشنهادهای جذاب و منحصر به فردی ارائه دهید. شما اگر مشتری خود را بشناسید، به راحتی می توانید به آن محصول بفروشید.

هزینه پایین آن

در این نوع بازاریابی یعنی بازاریابی اینترنتی، به لحاظ راحت تر و مقرون به صرفه تر بودن آن، از انواع دیگر روش های بازاریابی بهتر است.

محدودیت های بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی همان طور که مشخص است، به شدت به اینترنت و تکنولوژی وابسته بوده و این یک محدودیت بزرگ برای بازاریابی اینترنتی است. زیرا ممکن است در برخی مناطق همه افراد و مخاطبان به اینترنت دسترسی نداشته باشند. همچنین مشکلات مربوط به امنیت و حریم خصوصی، هزینه‌های نگهداری به دلیل تحول مداوم ابزار کار، لزوم شفافیت در قیمت‌گذاری و افزایش رقابت در خصوص قیمت‌ها و وجود رقابت جهانی از دیگر محدودیت ها و معایب بازاریابی اینترنتی است.

انواع مختلف روش های بازاریابی اینترنتی

بازاریابی محتوا: روش های بازاریابی محتوا به جای فروش، با ارائه محتوا به شما آموزش می دهد، سرگرم می کند یا به طریقی دیگر به مشتریان ارزش می بخشد. تولید محتوا، شامل هر قالب اطلاعاتی است که به صورت آنلاین می باشد. مانند وبلاگ ها، فیلم های آموزشی، پادکست ها، اینفوگرافیک ها، کتاب های الکترونیک، پست های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر منتشر می شود.

بازاریابی ایمیلی: بازاریابی از طریق ایمیل یکی از مقرون به صرفه ترین انواع روش های بازاریابی دیجیتال است. از طریق این نوع بازاریابی می توانید با استفاده از اطلاعات جمعیتی و سایر اطلاعات به طور خاص هدف گذاری کرده و خبرنامه، تبلیغات یا مواردی مانند آن را به مشتریان خود ارسال کنید.

بازاریابی پیامکی: یکی از شیوه های معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات که این روزها شاید بتوان گفت تا حدودی هم کمرنگ شده است، ارسال پیامک تبلیغاتی به کاربران می باشد.

بازاریابی وبلاگ: وبلاگ یک سایت و مجله ای آنلاین بوده و شما می توانید مطالب و محتوای آن را به صورت روزانه آبدیت و به روز رسانی کنید. وبلاگ ها شدیداً در میان بازاریاب ها محبوب هستند و موتورهای جست و جو گر فوق العاده آنها را می پسندند.

بهینه سازی موتورهای جست و جو: خیلی از صاحبان مشاغل تمایل دارند وب سایت و کسب و کارشان رتبه بالایی در موتورهای جستجو گر داشته باشد. در این راستا شما می توانید با کسب مهارت سایت مخاطب خود را ارتقا دهید. ارتقا و بهینه سازی سایت یکی از اصول بازاریابی اینترنتی است. این کار باعث می شود کاربران اعتماد بیشتری نسبت به کسب و کار داشته باشند. زیرا اغلب کاربران می دانند که هر سایتی در صفحه اول نتایج جست و جو قرار نمی گیرد مگر آنکه با کیفیت و مناسب و غیره باشد.

بازاریابی از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی: بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده از سیستم عامل ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی برای ارتقا کسب و کار و تجارت شما و ارتباط با مشتریان است. در اینجا نباید الزاما انتظار فروش را داشت. یعنی بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی حتماً باعث فروش نمی شود، اما باعث جلب اعتماد کاربران به شما و شناخت برندتان می شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ: اینفلوئنسر مارکتینگ با محبوبیت خود در سال های اخیر و حتی آتی یکی از جدیدترین روش های بازاریابی اینترنتی است. شرکت شما برای تأثیر محصولات یا خدمات به افراد تأثیرگذار نیاز دارید. وقتی اینفلوئنسرها را مطابق با ارزشهای کسب و کار خود همچنین با ارتباط و روابط اجتماعی قوی پیدا کردید، با این روش  بازاریابی اینترنتی می توانید برای کسب و کار خود مؤثر عمل کنید.

بازاریابی وابسته: در این نوع بازاریابی شما اغلب با تبلیغ محصولات یا خدمات سایر شرکت ها از طریق یک وبلاگ یا ویدیو یا نمایش تبلیغات در وب سایت خود، پورسانتی دریافت می کنید.

اعتبار بازاریابی کسب و کار

اعتبار بازاریابی کسب و کار می تواند شامل استفاده از رسانه های اجتماعی و غیره برای ایجاد درک مثبت از یک کسب و کار در ذهن مشتری باشد.

تبلیغات کلیکی: روشی در بازاریابی آنلاین است که شما تبلیغ خود را توسط سرویس‌دهنده این نوع تبلیغات در سایت و یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای هر بار کلیک و توجهی که کاربران نسبت به تبلیغ و محصول دارند، خود مبلغی را پرداخت می کنید.

سخن پایانی

در این مقاله ما به بازاریابی اینترنتی و ایجاد یک درک بهتر از انواع مختلف روش های بازاریابی اینترنتی پرداختیم. هزینه‌های بازاریابی اینترنتی با تاثیرگذاری بالای این نوع بازاریابی، به نسبت دیگر شیوه های بازاریابی بسیار پایین‌تر، ارزان‌ترین و پربازده‌تر است. بازاریابی با موتورهای جستجو، بازاریابی با شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، ویدیو مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات از برخی روش‌های پرکاربرد بازاریابی اینترنتی به شمار می‌روند. امید است تا با به‌کارگیری انواع مختلف بازاریابی های اینترنتی در کسب و کار خود موفق باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *