تولید محتوا چیست؟ داستان راستان خلق محتوا برای مخاطبان

تولید محتوا چیست؟ داستان راستان خلق محتوا برای مخاطبان


 

آیا می دانستید همه ما انسانها در طول روز با ایجاد صدا و بیان داستانهای مختلف برای یکدیگر و یا ارسال پیامهای کوتاه به یکدیگر در حال تولید محتوا با روش خاص خود هستیم. زمانی تولید محتوا باعث ایجاد شور و شوق در ما می شود که ما این فرایند را با داشتن هدف مشخص در تولید همراه سازیم و متن و پیام خود را به مخاطبان ارسال کنیم و در نهایت از این طریق برای خود درآمدی کسب کنیم.

در حال حاضر کاربران و استفاده کنندگان سایت ها هر چیزی را که در فضای مجازی ملاحظه می کنند، در واقع محتوا محسوب می شود مانند کلیپ ها ی مختلف، اخبارها، استوری ها، ویدئوها،پادکست ها، موسیقی ها.

تولید محتواچیست؟

ساده ترین تعریفی که از تولید محتوا می توان ارائه داد این است که یک فرد یا عده ای از افراد یک محتوای متنی، صوتی، ویدئویی را خلق نمایند. در بیان اینکه تولید محتوا چیست،آنچه که از تعریف برمی آید نشاندهنده این است که تولید محتوا دارای انواع مختلفی همچون متنی، صوتی، ویدئویی است.

اهمیت توجه کسب و کارها به تولیدمحتواچیست؟

همکنون با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه فناوری انجام شده یکی از پرمخاطب ترین و جذاب ترین شغل ها در دنیا کار تولید محتوا است که هم جذاب بوده و هم جزء شغل های جدید است در امریکا  هر کارشناس تولید محتوا سالانه 57،415 دلار حقوق می گیرد و در آمد بهترین تولیدکنندگان محتوا سالانه بیشتر از 90،000 است.

اهمیت توجه کسب و کارها به تولید محتوا
اهمیت توجه کسب و کارها به تولید محتوا

به دلیل نیاز به داشتن رابطه و برقراری رابطه  عمیق با مخاطبان: یکی از عمده ترین فعالیتهایی که توسط بازاریابان انجام می شود برقراری ارتباط با افراد مختلف است و در صورتی که بتوان در تولید محتوا رابطه ای درست و عمیق برقرارنمود میتوان انتظار پیشرفت کار را نیز داشت.

پاسخگو بودن در مقابل کاربران سایت: افراد و مخاطبان بر طبق نیازهای مختلف خود وارد سایت ها می شوند و از موارد مختلف ومحتوای آن استفاده می نمایند و زمانی که صاحبان کسب و کار نیاز مخاطبان را بشناسند و سعی در رفع این نیاز نمایند می توانند جایگاه خوبی در نزد مخطبان و سایت کسب نمایند.

اهمیت توجه کسب و کارها به تولید محتوا
اهمیت توجه کسب و کارها به تولید محتوا

بالا بردن ضریب اعتماد و اطمینان: با استفاده از سایت ها و برقراری ارتباط با مخاطبان و رفع نیاز آنها به وسیله تولید محتوا در طول مدت باعث می شوید که مخاطبان به شما اعتماد کنند و برای دفعات بعدی از سایت شما دیدن و استفاده نماید و برای همیشه کاربر دائمی شما محسوب شوند معنای این اتفاق چیزی جز شکل گرفتن اعتماد بین کسب و کارها و کاربران نخواهد بود که این اتفاق از طریق ایجاد اعتماد و اطمینان  به وجود خواهد آمد.

استفاده از سایر روشهای بازاریابی رو به افول است و دیگر قابل استفاده نیستند: بر اساس روشهای مبتنی بر اینترنت تنها روشی که در حال حاضر دارای مخاطب بیشتری است استفاده از تولید محتوا است که در بین سایر روشها روش تولید محتوا بیشترین روش قابل استفاده محسوب می شود.

باعث دیده شدن و داشتن حضوری قدرتمند در فضای آنلاین و وب سایت ها: امروزه اگر کسب و کارها می خواهند در فضای مجازی بیشتر و بهتر مشاهده شوند باید از طریق تولید محتوای مناسب و مرتبط اقدام به این امر نمایند که برای انجام این امر هم لازم است که طبق اصول تولید محتوا پیش رفت.

وضعیت تولید محتوا چیست؟

در تولید محتوا با دو گروه سروکار داریم که شامل کارفرما و تولیدکننده محتوا است که معمولا با کم کاری تولیدکنندگان محتوا و و عدم توجه کارفرماها به این موضوع روبرو هستیم و نکته دیگر اینکه افراد و تولیدکنندگان محتوا به شکل آکادمیک به تولید محتوا و فعالیت در این عرصه نمی پردازند.

نکات قابل توجه در تولید محتواچیست؟

یک نکته ای که باید در این کار توجه شود این است که افرادی که برای این کار در نظر گرفته می شوند باید افرادی باشند که در درجه اول به این کار علاقه مند باشند و توانایی انجام این کار  را داشته باشند و در انجام آن مهارتهای لازم را کسب کنند و اینکه داشتن خلاقیت مهمترین نکته ای است که می تواند به افراد در تولید محتوا کمک نماید.

نکات قابل توجه
نکات قابل توجه

توجه: اگر ساعتها از نوشتن متنهای طولانی اما نو و تازه لذت می برید و دوست دارید که دائما متن هایی جدید را با سلیقه خودتان بسازیدو بنویسید بدانید که درای این مهارت هستید و استعداد انجام این کار در شما وجود دارد. البته تنها محتص به متن نیم شود بلکه صوت و تصویر را هم میتوان در این مورد در نظر گرفت .

بهتر است که دایره واژگان خود را از طریق خواندن متن ها  و نوشته های مختلف گسترش بدهید و آن را غنی سازید چرا که به تولید محتوای بهتر به شما کمک خواهد کرد.

نمونه محتوای تولید شده

هیچ می دانستید که منشور کوروش کبیر به عنوان اصلی ترین و کهن ترین نمونه به عنوان محتوای تولید شده است این کتیبه شامل قوانین و روشهایی است که برای مردم آن زمان نوشته شده است که برای مخاطبان خود  هم در زمان قدیم و هه در حال حاضر دارای ارزش است.

عامل تاثیر گذار بر روند تولید محتواچیست؟

عامل تاثیرگذار بر روند تولید محتوا
عامل تاثیرگذار بر روند تولید محتوا

یکی از اتفاقاتی که در طی این چندسال اخیر به وجود آمد و بر ساخت محتوا و روند آن تاثیر بسیار زیادی گذاشت، فراگیری بیماری کوید 19 در دنیا بود که همه افراد را ملزم به ماندن در خانه و ادامه روند زندگی کاری و تحصیلی کرد و نهاتی اینکه مخاطبان برای ادامه این روند مجبور به استفاده از برنامه های نوشتاری تولید شده بودند و یا اینکه خود اقدام به ساخت محتوا برای محاطبان خود می کردند و در طی این دوران کار تولید محتوا نه تنها رونق گرفت بلکه افراد زیادی به این فرایند و استفاده از آن روی آوردند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *