لوگو چیست

داشتن یک لوگو استاندارد برای کسب وکارها یک ضرورت محسوب می شود و لوگو هویت یک کسب وکار را معرفی می کند و باید متناسب با حوزه فعالیت آن کسب وکار، توسط طراحان حرفه ای طراحی شود.


لوگو چیست و چرا به طراحی لوگو نیاز داریم؟

لوگو استاندارد برای کسب وکارها یک ضرورت محسوب می شود و لوگو هویت یک کسب وکار را معرفی می کند و باید متناسب با حوزه فعالیت آن کسب وکار، توسط طراحان حرفه ای طراحی شود.

 

لوگو چیست؟

لوگو عملکردهای بسیار بالایی ارائه می دهد، لوگو یک برند منحصر به فرد به کسب و کار هرکس می دهد که آن را از سایر مشاغل متمایز می کند. این کار در صورتی که شغلی دارای رقابت است بسیار اهمیت دارد. لوگو اصلی نباید بیش از حد غیر معمول باشد، که اگر اینطور باشد ممکن است مشتریان مورد نظر شما، مفهوم برند را درک نکنند.

لوگو اطلاعات اصلی شغل را مشخص می کند

یک لوگوی حرفه ای می تواند اطلاعات مهمی در مورد شرکت به مشتریان ارائه دهد، درواقع بین کار و صنعت و خدماتی که ارائه می شود ارتباط برقرار می کند.

لوگو باعث شناخت برند می شود

تاثیر زیادی که لوگو از خود به جای می گذارد این است که به مشتریان نشان می دهد که این تصویر مخصوص شرکت است در میان بقیه رقبا. درواقع لوگوها می توانند ارتباطات چشمی قوی با یک شرکت ایجاد کنند، این ارتباطات باعث می شود که مشتریان، برند شرکتتان را در ذهن خود داشته باشند.

 

دلایل مهم بودن لوگو

دلایل مهم بودن لوگو
دلایل مهم بودن لوگو

هویت کسب و کار را آشکار می کند

نشان دادن مالکیت خود بر آن حرفه و تجارت است. بر روی محصولات خود،کارت تجاری و سایتتان را قرار دهید. این نماد می تواند به همه بگوید که شما چه کسی هستید، چه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید یا چه نوع مزیت هایی را برای مشتریان در نظر دارید. لوگو نشان دهنده مالکیت شماست.

مشتریان جدید را دعوت به آشنایی می کند

مردم مشتاق و خواستار رنگ ها و طراحی های زیبا و جدید هستند. لوگویی که مربوط به کسب و کار شماست باید توجه و علاقه مشتریان احتمالی را جذب کند و باعث شود که آنها حداقل یکبار به آن نگاهی بیندازند، به امید اینکه این نگاه باعث شود، آنها این محصول را خریداری کنند.

لوگو شما را در رقابت متمایز می کند

لوگوهای خاصی وجود دارد که نشان دهنده صنایع و محصولات خاص هستند. یک لوگوی خوب باید توان متمایز بودن را داشته باشد، اگر یک لوگو به اندازه کافی جالب و متمایز باشد به راحتی در ذهن باقی می ماند. قرار دادن لوگوها بر روی محصولات باعث می شود که پیدا کردن آنها کاری بسیارآسان شود.

خصوصیات یک لوگو استاندارد

پایداری

لوگو نباید در طول زمان تحت تاثیر مدهای مختلف قرار بگیرد.

ساده بودن

یک طرح هرچه ساده تر باشد زیباتر است و تاثیرگذاری بیشتری دارد، لوگو نباید دارای پیچیدگی باشد.

گویا بودن

طراحی لوگو باید هدفی درمورد ارزش ها و فرهنگ شرکت را بازگو کند. درواقع فرهنگ شرکت شما، افکاروعقاید مخاطبان را تحت تاثیر قرار می دهد. شناخت مخاطبان می تواند به سادگی یک لوگوی مناسب و تاثیرگذار برای نام تجاری خود انتخاب و طراحی کنید، به طوری مخاطبان جذب طرحتان شوند. بخشی از ایجاد یک لوگوی جذاب و فریبنده، انتخاب یک رنگ مناسب است که کمک می کند تا احساسات بیننده خود را جادو کنید.

انعطاف پذیری

طراحی لوگو باید به صورتی باشد که بتوان بدون تغییر هدف و ماهیت در سراسر رسانه های مختلف جای بگیرد. مانند وب سایت ها، تابلوهای تبلیغاتی، محصولات چاپی و…

جلب توجه مشتری

لوگو باید خاص و زیبا باشد، طوری طراحی شود که توجه مشتری را به خود جلب کند و برای مشتری جذاب و جالب باشد. یکی از مهم ترین مسائل در عرصه رقابتی کسب و کارها، استفاده از روش های ساده ای برای جلب توجه مشتری است.

 

چرا به طراحی لوگو نیاز داریم؟

چرا به طراحی لوگو نیاز داریم؟
چرا به طراحی لوگو نیاز داریم؟

داشتن یک لوگو برای هر تجارتی واجب است ودرافزایش درآمد نقش به سزایی دارد. داشتن یک لوگو کمک می کند تا برای کسب و کار خود هویت داشت و باعث متمایز شدن از دیگر رقبا می شود. وقتی یک لوگو خوب طراحی شود با ارسال پیام صحیح و انتقال حس اعتماد باعث می شود تا مشتری ترغیب به خرید محصول یا خدمات شود.

 

لوگوی اختصاصی چیست؟

لوگویی که با استفاده از دانش طراح لوگو، به صورت اختصاصی و فقط برای همان کسب و کار طراحی شده است. لوگوی اختصاصی قابلیت ثبت دارد و بعد از خواندن مقاله روند ثبت لوگو می توان لوگوی خود را به صورت قانونی ثبت کرد.

 

کاربردهای لوگوی اختصاصی

  • لوگو اختصاصی هویت شما را نشان می دهد
  • شما را از رقیبان مجزا می کند
  • مخاطبان از شما انتظار لوگوی اختصاصی دارند

 

اهمیت وجود لوگو در کسب و کارها

  • ارتباط چشمی با مشتری
  • زیاد شدن درآمد، فروش و سود
  • محرکی قوی
  • داشتن تبلیغاتی کم دردسر با استراتژی راحت وآسان
  • تضمین شدن برای ثبات و پایداری

 

پیشنهاد هایی برای انتخاب طراح

حالا که با اهمیت لوگو و تاثیر آن در برندسازی آشنا شدید، پیشنهادهایی ارائه می کنیم.

بررسی نمونه کارهای آنها. داشتن نمونه کارهای حرفه ای قطعا در جلب نظر مشتری و اعتماد به طراحی آنها تاثیرگذار خواهد بود. مشورت با شرکت و برندهایی دیگر درباره اینکه به کدام طراح یا شرکت طراحی گرافیک سفارش کار داده اند.

پس داشتن لوگو برای هر کسب و کاری ضروری است و باعث شناخت بیشتر آن فعالیت در آن حوزه شغلی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *