سئوی خارجی

سئوی خارجی


در رتبه‌بندی نتایج گوگل، فاکتورهای بسیار مهمی دخالت دارند؛ یعنی گوگل طبق فاکتورهای مختلفی که تعریف کرده است، تصمیم می گیرد که کدام سایت ها می تواند رتبه اول را بگیرد و یا کدام سایت ها باید به صفحات دوم و بعد از آن ها بیایند. نکته حائز اهمیت در این میان آن است که حدود 50 درصد از این فاکتورهای مختلف برای رتبه بندی مربوط به سئوی خارجی (off page seo) می شود. مشخص است که این میزان درصد بالایی را به خود اختصاص داده است و بی شک اهمیت سئوی خارجی را نشان می دهد. از این رو هدف و منظور ما از نوشتن مقاله حاضر این است که شما را با سئوی خارجی آشنا کنیم و تکنیک هایی از سئوی خارجی را به شما آموزش دهیم تا به اول شدن و دیده شدن سایت شما کمک کند. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

تعریف سئو خارجی (off page seo)

به تکنیک هایی که شما خارج از سایت خود برای بهبود رتبه آن صفحه سایت در نتایج جست و جوی کاربران انجام می دهید سئوی خارجی (off page seo) گفته می شود. این تکنیک ها و عوامل خارجی که روی رتبه نتایج سایت شما تأثیر به سزایی می گذارند، می توانند شامل جست و جوی برند خودتان در گوگل، شبکه های اجتماعی و سایتهای دیگر باشد. در واقع تمرکز اصلی سئوی خارجی (off page seo) روی این موضوع است که مطمئن شود کاربران از طریق پیوند ها و لینک هایی که به سایت شما داده شده است یا صحبت هایی که دیگران در شبکه های اجتماعی در خصوص برند شما دارند یا از طریق تعداد دفعاتی که نام برند و سایت شما را جست و جو کرده اند، متوجه می شود که آیا اعتبار سایت شما و محتوای آن توسط کاربران تائید شده است یا خیر.

تکنیک های مهم در سئوی خارجی (off page seo)

شما باید بدانید که یکی از راه‌ هایی که با آن می توانید اعتبار سایت و برند خود را به کاربر نشان دهید و از سویی اعتماد کاربر را جلب کنید، انجام سئوی خارجی سایت (off page seo) است. در این بخش از مقاله به تکنیک های مهم و پرکاربردی که باید برای سئوی خارجی یاد بگیرید پرداخته می شود. پس در ادامه نیز با ما باشید تا به این تکنیک ها اشاره کنیم:

بک لینک گرفتن

یکی از تکنیک های سئوی خارجی  بک لینک گرفتن یا به عبارتی دیگر لینک سازی است؛ یعنی اگر در سایت و محتوای خود از صدها سایت متفاوت، لینک دریافت کنیم، گوگل رتبه سایت ما را بالا می برد. البته باید بدانید که صرفاً بک لینک گرفتن و تمرکز بر این تکنیک به این معنی نیست که گوگل سایت شما را به رتبه نخست نتایج خود می رساند. این تصور اشتباه است! درست است که بک ‌لینک‌های یک سایت، از مهم‌ترین فاکتورها برای سئو هستند؛ اما بهتر است بدانید و به خاطر بسپارید که کیفیت لینک های خارجی دریافتی باید مهم تر از کمیت آن برای سایت شما باشد. پس کیفیت را فدای کمیت نکنید؛ یعنی اگر شما بتوانید چند لینک با کیفیت دریافت بکنید، خیلی بهتر از آن است که هزار لینک اما با کیفیت متوسط یا پایین در سایت خود داشته باشید.

کامنت گذاری

شما با فعالیت خود به شکل کامنت گذاری و ارائه نظرات در وبلاگ ها که اساساً مرتبط با موضوع و کسب و کار شما هستند و از سویی نیز بازدیدکنندگان زیادی دارند می توانید در راستای سئوی خارجی سایت خود اقدام کنید. این کامنت گذاری می تواند به شکل آدرس دهی با نام سایت تان، نام برند و نام خودتان یا حتی استفاده از کلمات کلیدی به عنوان نام نویسنده باشد. با این تکنیک که یکی دیگر از روش های سئوی خارجی است بازدیدکنندگان احتمال دارد که لینک و آدرس شما را باز کنند.

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

تبلیغات توسط افراد معروف تأثیر زیادی بر سایت و سئو خارجی (off page seo) شما می تواند داشته باشد. در به کارگیری و استفاده از افراد تأثیرگذار بر مردم که به اصطلاح اینفلوئنسر مارکتینگ خوانده می شوند، به منظور رساندن پیام برند و اعتبار سایت خود به کاربران و مخاطبان هدف غافل نباشید. شما با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ می توانید کاری کنید که نام برند شما بر سر زبان ها بیفتد و مردم از روی کنجکاوی و برای دریافت محتواهای بیشتر از برندتان، بیایند و نام‌ شما و برندتان را در گوگل بیشتر جست و جو کنند. میزان جستجوی نام برند شما یکی از فاکتورهایی است که گوگل توجه بسیار زیادی به آن دارد.

عضویت در گوگل پلاس (google+)

گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی مربوط به خود سایت گوگل است. کار با این شبکه اجتماعی سخت نیست و می توانید در آن عضو شوید. با عضویت در آن شما این امکان را دارید که از راهی آسان بک لینک هایی برای خود بسازید. شما در گوگل پلاس می توانید لینک مطالب سایت را به صورت پست های جداگانه قرار داده و مخاطب هدف را برای مطالعه مطلب به سایت خود هدایت و بازدید بیشتری داشته باشید. می توانید درباره فعالیت و کسب و کارتان توضیحات مختصر و مفیدی ارائه کنید و بدین شکل خودتان را به بقیه کاربران گوگل پلاس معرفی کنید.

حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی

حضور مفید و فعالیت مثمرِ ثمر در شبکه های اجتماعی باعث می شود سرچ و جستجوی برند شما افزایش پیدا کند و همچنین شما می توانید برای سایت خود لینک بسازید. تأثیر حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئوی خارجی منوط بر آن است که شما در شبکه های اجتماعی ابتدا مخاطب هدف را مشخص کنید و مخاطب هدف بشناسید. در این صورت است که می‌توانید رسانه‌های درست و همین‌طور محتوای مناسب آن‌ها را با آگاهی تهیه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله با شما و همراهی شما تکنیک های مهم، اصلی و تأثیرگذار بر سئوی خارجی سایت را بررسی و تحلیل کردیم و یکسری تکنیک‌ها را با یکدیگر آموختیم. این تکنیک ها و به کارگیری آن ها می تواند برای بهبود عملکرد سایت و رتبه برند شما در نتایج جستجوی گوگل کمک بسیار زیادی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *