سلامت فنی سایت چه تاثیری در سئوی فنی دارد؟

سلامت فنی سایت چگونه می تواند در سلامت وب سایت تاثیرگذار باشد؟


آیا تا به حال بعد از طراحی سایت، سلامت آن را بررسی نموده اید؟

آیا سایت خود را از لحاظ ظاهری  و داخلی بررسی نموده اید؟

سلامت سایت چه معنایی دارد؟

سلامت فنی وب سایت و تاثیر آن در سئو

یکی از وظایف گوگل رتبه‌بندی نمودن سایت ها بر اساس میزان بهینه سازی است. یکی از معیارهایی که نشاندهنده سلامت صفحه سایت است سئوی فنی است. این قبیل مسائل بر روی رسانه‌ها، کاربرها تاثیرگذار هستند.

معیارهای سلامت فنی وب سایت در سئو

معیار سلامت فنی سایت در سئو
معیار سلامت فنی سایت در سئو

اولین معیار سلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو شامل قابلیت جستجو است: که در آن گوگل دائما به دنبال جستجو در سایت است و در آن موارد و موضوعاتی را دنبال می‌کند. ربات گوگل یک قطعه از کد است، این کدها از قوانین پیروی می‌کند، قوانین ایجاد شده به ترتیب تعیین می شوند.

معیار سلامت فنی سایت و قابلیت جستجو
معیار سلامت فنی سایت و قابلیت جستجو

روش بررسی سلامت سایت: آیا کد پاسخ تا 200 کد وجود دارد؟ چگونگی ایفای نقش کدها؟ در دسترس بودن مداوم منابع آن‌ها؟ مفید بودن محتوای سایت؟  ارسال کد به اندازه کافی؟

دومین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو کارایی و عملکرد وب سایت  است: در این معیار به دنبال این هستیم که سایت و محتوای آن را با روش‌هایی معنادار بسازیم. برای این کار لازم است که موارد و مطالبی که در اولویت هستند را بارگذاری کرد، بهتر است که مطالب موجود در سایت خود را در حداقل زمان ممکن در سایت قرار دهید و آنها را به مخاطبین خود نشان دهید.

برای بررسی اشکالات و معایب موجود در سایت خود بهتر است از پروزه های مهم با منبع باز که در Github وجود دارد استفاده کنید و در این سایت میتوانید به راحتی معایب سایت و محتوای آن را بررسی و رفع کنید.

موارد مهم دیگر که بایددر این زمان به آن توجه نمود شامل: تجربه کاربری، ایمنی سایت، سازگار بودن آن با موبایل است.

معیار سلامت فنی سایت و کارایی و عملکرد سایت
معیار سلامت فنی سایت و کارایی و عملکرد سایت

در زمانی که قصد دارید منابعی را برای دسترسی به ساختن یک صفحه جمع آوری کنید لازم است که با پرسش از خود بهتر بتوان منابع را جمع آوری نمود:

چگونه اندازه گیری می شود؟

میزان موفقیت آمیز بودن مطالب موجود در مقابل کسری مطالب و عملکرد چگونه قابل اندازه گیری است؟

سومین معیار سلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو قابل دسترس بودن سایت است: منظور از قابل دسترس بودن شامل موارد زیر است: درک نمودن مطالب موجود در سایت

درک نمودن اطلاعات

جستجو در وب سایت

ارتباط برقرار کردن با وب سایت

 قابلیت دسترسی
قابلیت دسترسی

نکته! قابلیت دسترسی تنها منحصر به دسترسی انسانی نیست بلکه با آپشن‌های زیادی روبرو هستیم که در صورتی که بهینه‌سازی انجام نشود، محتوا و پیام شما غیرقابل دسترس می‌شوند. درست است که ربات‌ها چشم و گوش ندارند اما هنگامی که می‌خواهید یک سایت را طراحی کنید بیشتر تمرکز خود را بر معنای مطالب قرار دهید و از ویژگیهای منطقه بهره ببرید.

چهارمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو در زمینه سلامت وب سایت ایمنی آن است: روش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند ایمنی و امنیت سایت را در سئوی فنی تضمین کند و زمانی که به این موارد توجه نمی‌کنید، منجر به ایجاد راههایی برای از بین رفتن اطمینان و اعتماد به کاربران و استفاده‌کنندگان از سایت شما خواهد شد.

نکته! اگر بهترین محتوا و موارد را در سایت خود به کاربرده باشید، اما در سئوی فنی خود ضعیف عمل کرده باشید به نوعی در مورد ساختار اصلی سایت خود اهمال کاری نموده اید.

معیار سلامت فنی سایت و ایمنی بودن آن
معیار سلامت فنی سایت و ایمنی بودن آن

پنجمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو ایجاد یک صفحه سایت خاص و ویژه است: باید صفحه سایت شما نسبت به سایر صفحات خاص و ویزه بوده و با آنها برابر و یکسان نباشند و اینکه در مقابل جستجوی کاربران مطالب و پاسخ‌هایی را در اختیار آنها قرار دهد که مورد نیاز آنان باشد.

داشتن صفحه خاص
داشتن صفحه خاص

ششمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو بررسی نمودن در مورد ارزش محتوا، تکراری بودن محتوای آن است:در این مورد محتواها را به سه دسته تقسیم می‌کنیم:

محتوای کم ارزش: محتوایی که مطالب آن معنادار نبوده و مورد نیاز کاربران نخواهد بود.

محتوای تکراری:  مطالبی که شما ممکن است در بیش از یک صفحه از سایت کوپی شده باشد تکراری می‌گویند.

حلقه محتوایی: مطالبی که در سایت قرار داده می‌شود و مطالب آن را به روزها و سال‌های آینده لینک دهیم می‌گویند.

معیار سلامت فنی سایت و ارزش محتوا
معیار سلامت فنی سایت و ارزش محتوا

هفتمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو لینک‌سازی برای دسترسی پیدا کردن به مقالات است: این ویژگی به این معناست که لینک‌سازی به شکلی انجام شود که کاربران بتوانند با سرعت بیشتر و با کمترین کلیک به بهترین نتایج و مقالات دست یابند.

معیار سلامت فنی سایت و لینک سازی
معیار سلامت فنی سایت و لینک سازی

هشتمین معیار سلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئوبهینه‌سازی صفحات سایت متناسب با سرعت اینترنت است: لازم است که نسخه ای از وب سایت که بر روی تمام دستگاهها دارای نمایش درستی است به عنوان نسخه ریسپانسیو در نظر گرفته شود و در این زمینه لازم است که متناسب با سرعت اینترنت بهینه‌سازی شوند.

 بهینه سازی سایت
بهینه سازی سایت

نهمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو استفاده از کدهای 404، 503 و ریدایرکت 301 است: این دسته از کدها وضعیت و شرایط هر یک از صفحات وب سایت را به گوگل اعلام می‌کند و این کدها رایج‌ترین کدها محسوب می‌شوند.

معیار سلامت فنی سایت و کدهای ریدایرکت
معیار سلامت فنی سایت و کدهای ریدایرکت

 

دهمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو استفاده درست از دامنه اصلی و فولدر‌های اصلی است: بهتر است به جای استفاده از دامنه‌های مختلف از فولدرها و ساب فولدرها استفاده شود چرا که ثابت شده است که منجر به سئوی بهتری خواهد شد.

استفاده از فولدرهای اصلی
استفاده از فولدرهای اصلی

یازهمین معیارسلامت فنی سایت و تاثیر آن درسئو استفاده از بردکرامب در وب سایت‌های پیچیده است:  با استفاده از این ویژگی گوگل به سازماندهی ساختار سایت می‌پردازد و شرایط تازه ای را برای یادگیری بهتر وب سایت فراهم می‌سازد. و این مورد منجر می‌شود که لینک های شما در صفحات گوگل نمایش بهتری داشته باشند.

معیار سلامت فنی سایت و استفاده از بردکرامب در وب سایت های پیچیده.
معیار سلامت فنی سایت و استفاده از بردکرامب در وب سایت های پیچیده.

رعایت تمام موارد بالا منجر به سئوی سایت بهتر و در نتیجه سلامت وب سایت تضمین خواهد شد و باعث می‌شود که صفحه  شما در رتبه اول موتور جستجوی گوگل قرار بگیرد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *