مزیت طراحی با وردپرس

مزیت طراحی با وردپرس


مزیت طراحی سایت با وردپرس

برای راه اندازی هر نوع کسب و کار همانطور که می دانید   با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند وردپرس و جوملا و … می‌توان به طراحی سایت پرداخت که هر کدام از این دسته از ابزارها می توانند برای کاربران مزیت ها و معایبی داشته باشند که برای آنها مفید واقع شود یا در آینده مضرات را به همراه داشته باشد. بر این اساس در این  مقاله به بررسی طراحی سایت با وردپرس و بیان مزیت های آن می پردازیم.

وردپرس

یکی از قابل اعتمادترین سیستم های مدیریت محتوا که با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP نوشته می‌شود همان وردپرس است که دارای مدیریت آسان و فرایند بهینه سازی آسان است این نرم افزار از سال 2003 وارد بازار شده است و تا به حال بیشتر از 27 درصد از کل وب سایت های موتور جستجوی گوگل را در بر می گیرد.

این ابزار نیازی به این ندارد که کاربران به یادگیری کدگذاری و برنامه نویسی داشته باشند.

وردپرس
وردپرس

پیدایش وردپرس

این نرم افزار  در سال 2001 به وسیله برنامه نویسی با نام میشل والدریگی با استفاده از PHP راه اندازی شد و 2 سال بعد از آن توسط افرادی با نام های مایک لیتل و مت مالنوگ گسترش یافت و نسخه نهایی آن شکل گرفت.

در سال 2003 ورد پرس با نسخه 0.7 ساخته شد و در سال‌های بعد نسخه های به روز شده آن  در دسترس قرار گرفت و در سال 2016 نسخه 4.5 آن که شامل پیوندهای درون خطی، میانبرهای قالب‌بندی جدید و پیش نمایش پاسخگو است به این نسخه اضافه شد.

پیدایش وردپرس

د رحال حاضر این نسخه توسط 31.9 درصد از سایت‌ها استفاده می شود و حدود 59.4 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

وبلاگهای وردپرس نیز با 120 زبان روز دنیا از جمله اسپانیایی و هلندی نوشته می شود و دارای کاربرانی مثل   ,UPS, TED, CNN رادیو CBS است .

مزیت طراحی سایت با وردپرس

سادگی و راحتی در کار کردن با این ابزار: منظور از سادگی کار با این ابزار این است که نیاز به داشتن تخصص در تکنولوژی های HTML, PHP, CSS ندارد و یا حتی نیاز به یادگیری برنامه نویسی را نیز نخواهد داشت. حتی برای طراحی قالب آن نیز نیاز به یادگیری طراحی سایت نخواهیم داشت و می‌توان با استفاده از قالب‌های آماده در بازار این کار را انجام داد.

داشتن خلاقیت : وردپرس نیز مانند سایر ابزارهای دیگر خود را با تکنولوژی های روز دنیا مطابقت داده و دائما در حال به روزرسانی است و  ویژگی های مناسب روز دنیا و مفید برای کاربران را به سایت خود اضافه می‌نماید.

داشتن گزینه طراحی مورد علاقه: یکی از مزیت‌های طراحی با وردپرس این است که دارای چندین تم اختصاصی است که برای کاربران امکان سفارشی سازی و شخصی سازی تم ها را فراهم می سازد.

ابزاری منعطف و سازگار است: با استفاده از این ابزار می‌توانید یک سایت جدید و یا سازگار با رسانه های اجتماعی داشته باشید.

مزیت طراحی سایت

دارای سئوی مناسب: بهینه سازی این ابزار به سادگی انجام می شود و بیشتر تگ هایی مانند H1, H2, H3با استفاده از این ابزار صورت می گیرد.

چارچوب سیستم: این ابزار دارای ساختاری ساده و شفاف است که به راحتی بارگذاری می شود.

مدیریت ساده: همانطور که در wordمی توانید به راحتی محتوای خود را وارد و ویرایش کنید در وردپرس نیز به راحتی این نرم افزار می توانید این قبیل فعالیت ها را انجام دهید.

عمومیت: ویژگی هایی از قبیل عدم نیاز به یادگیری برنامه نویسی و کدنویسی باعث شده که بیشتر در دسترس افراد قرار بگیرد و توجه بیشتر کاربران را به خود جلب نماید.

مزیت طرحی سایت با وردپرس

اشتراک گذاری آسان: در  این ابزار می توان با استفاده از ویدجت هایی موجود در آن  محتوای سایت خود با سیستم  های دیگر به اشتراک بگذارید و با رسانه های اجتماعی مرتبط شوید.

دارای منبعی با متن باز است: نرم افزار با منبع باز به این معناست که کاربران می توانند تغییرات مورد نظر خود را بر روی سایت اعمال کنند.

پاسخگو بودن: این قابلیتی است که باعث می شود کاربران با استفاده از تلفن هوشمند، رایانه لوحی و رایانه رومیزی به راحتی به آن متصل شوند و دسترسی آنان را به سایت راحت تر و سریع تر نموده است.

عملکرد: نرم افزار وردپرس دارای قابلیت هایی است که باعث می شود با ارائه تم  ها و پلاگین های مختلف سایت کاربران را به سادگی سفارشی سازد.

مزیت طراحی سایت با وردپرس

اپلیکیشن رابط برنامه نویسی: این نرم افزار دارای چندین اپلیکیشن رابط برنامه نویسی است که به افراد اجازه می دهد منابع مختلف بین المللی را با سایت خود ترکیب سازند.

مقیاس پذیری: نرم افزار وردپرس ابزاری است که باعث می شود  که شما با سرعتی بالا به رشد و توسعه کسب و کار خود بپردازید و کاربران بدون هدر دادن زمان و هزینه می توانند فعالیت های خود را در درون این نرم افزار انجام دهند.

مزیت طراحی سایت با وردپرس

پشتیبانی: با ثبت نام و اتصال به وردپرس می توانید از حمایت و پشتیبانی هزاران نفر از تکنسین ها که وظیفه مشاوره  و پشتیبانی را دارند بهره مند شوند.

سرعت وکارائی: نرم افزار وردپرس این قابلیت را دارد که وب سایت خود را در کمترین زمان ممکن ساخته، چرا که فقط لازم است محتوا و تصاویر را در آن جایگزین کنید و قابلیت  سازگاری بالائی دارد.

مزیت طراحی سایت با وردپرس

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *