آموزش قدم به قدم نحوه راه انداز سایت

آموزش قدم به قدم نحوه راه انداز سایت


در عصر تکنولوژی و فناوری هیچ چیزی غیر ممکن نیست و در حال حاضر تمامی افراد جهان می توانند حتی بدون داشتن شغل و منبع درآمد برای خود سایت داشته و از آن استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم نحوه راه اندازی سایت را آموزش دهیم.

فواید راه اندازی سایت

هزینه کم: داشتن کسب و کار آنلاین خیلی کم هزینه تر از داشتن کسب و کار فیزیکی است و با راه اندازی سایت هزینه زیادی را برای صاحبان سایت  ایجاد نمی کند.

راه اندازی سریع: برای راه اندازی کسب و کار آنلاین لزومی به صرف کردن زمان زیاد نیست و فقط با چند کلیک این کار صورت می گیرد.

درآمد مستمر: در فضای آنلاین ساعت مشخصی برای درآمد ندارید و می توانید با راه اندازی سایت تمام اوقات شبانه روز به کسب درآمد بپردازید.

"فواید

فروش خودکار: در وب سایت خود می توانید بدون داشتن اپراتور به خرید و فروش محصولات خود بپردازید.

جذب مشتریان بیشتر: با استفاده از راه اندازی سایت می توانید برای محصولات خود از سرتاسر جهان مشتری جذب کنید و دیگر محدودیتی برای خرید و فروش ندارید.

کشف بازارهای جدید: با استفاده از راه اندازی سایت و برقراری ارتباطات آنلاین می توانید با وب سایت‌های مختلف دیگر آشنا شده و برای محصولات خود مشتریانی جدید جذب نموده و خدمات خود را افزایش دهید.

تبلیغات کم هزینه: با راه اندازی سایت خود می توانید بدون پرداخت هزینه و یا با هزینه کمتر به تبلیغ محصولات خود بپردازید.

انواع روش های راه اندازی سایت

راه اندازی وبلاگ: این دسته از سایت ها از نوع ساده محسوب می‌شوند که هدف آنها تنها انتقال اطلاعات و اطلاع رسانی و تولید محتوای متنی و ارسال خبر می باشد.

"انواع

راه اندازی وب سایت: این دسته از سایتها از نوع پیشرفته محسوب شده که  علاوه بر انتقال اطلاعات، به ارائه خدمات و معرفی محصولات، جذب اعضاء، اتصال به درگاههای بانکی و فروش آنلاین می پردازند.

مراحل راه اندازی سایت

مرحله اول راه اندازی سایت: انتخاب دامنه

دامنه یا عبارت Domain در حقیقت آدرس الکترونیکی شما در اینترنت است که افراد و کاربران با نوشتن نام آن در گوگل می‌توانند وارد سایت شما شوند. در واقع نام هر وب سایت دامنه نام دارد و دامنه انتخاب شده فقط مخصوص شرکت شما و سایت شخصی شما است.

راه اندازی سایت: انتخاب دامنه
راه اندازی سایت: انتخاب دامنه

انواع دامنه

دامنه‌ها شامل دو گروه داخلی و خارجی هستند که داخلی همان دامنه ملی ایران مخصوص کشور ایران است و خارجی همان دامنه بین المللی است که مختص به سایر کشورها است

برای راه اندازی سایت به هر نوع و شکلی لازم است که ابتدا نام دامنه خود را انتخاب کنید. تمامی کشورها دارای پسوند دامنه یا TLD خاص خود هستند و در کشور ایران نام دامنه ir است. دامنه های فارسی دامنه هایی هستند که آدرس آنها به جز بخش TLD یا پسوند از حروف فارسی نیز تشکیل شده است.

بخش های دامنه

دامنه ها معمولا دارای دوبخش اصلی هستند، بخش اول همان نام دامنه است که با نام  SLD شناخته می شود و بخش دوم پسوند دامنه نام دارد که با نام TLDشناخته می شود.

نام دامنه: نام دامنه ها معمولا نشان دهنده برند و شرکت شما است و مخصوص به خود شما و شرکت شما است و باید مختصر باشد تا در ذهن کاربران حفظ شود.

پسوند دامنه: پسوندهای زیادی وجود داردکه معمولا دارای دو دسته هستند که شامل داخلی و خارجی هستند.

مرحله دوم راه اندازی سایت: خرید هاست مناسب

هاست چیست؟

برای آشنایی با نام هاست بهتر است که ابتدا با نام سرور آشنا شویم. در واقع سرور یک کامپیوتر است که همیشه روشن و متصل به اینترنت است و کارهای مختلفی را برای سرویس‌های گیرنده داخل شبکه آماده می سازد مثل : آماده سازی رم، فضای ذخیره سازی، پردازندده و … .

راه اندازی سایت: خرید هاست
راه اندازی سایت: خرید هاست

در واقع هاست به معنای میزبان است. یک سرور می تواند به چندین قسمت تقسیم شده و به هر یک از این تقسیم بندی ها هاست گفته می شود.

وظیفه اصلی هاست این است که هر یک از بخش های سرور از یک وب سایت را میزبانی می‌کند. برای اینکه وب سایت‌های مختلف در دسترس باشند لازم است  هاستی پایدار و مطمئن وجود داشته باشد. در صورتی که وب سایت شما از دسترس خارج شود باعث می شود که به خرید و فروش و کسب و کار صاحبان مشاغل آسیب وارد شود.

مرحله سوم راه اندازی سایت: انتخاب قالب مناسب سایت

پس از اینکه دامنه و هاست مناسب برای سایت خود را خریداری نمودید و سایت خود را راه اندازی کردید، نوبت این مرحله می‌شود که یک ظاهری زیبا و جذاب برای ظاهر سایت خود انتخاب کنید که نام آن قالب سایت است که باعث متمایز شدن سایت شما از سایر سایت ها خواهد شد. برای انجام بهتر این کار بهتر است که به سراغ طراحان سایت رفته و با استفاده از نظر و تخصص آنها اقدام به این امر نمایید.

راه اندازی سایت: انتخاب قالب مناسب
راه اندازی سایت: انتخاب قالب مناسب

مرحله چهارم راه اندازی سایت: بهینه سازی برای سایت

پس از انجام تمام مراحل بالا  و طراحی ظاهر و پوسته سایت خود لازم است که تمام موارد دلخواه خود را در درون سایت قرار دهید که می‌تواند شامل محتواهای مختلف، منوها، مطالب و محصولات سایت باشد و سپس وب سایت خود را بهینه‌سازی نمایید و با استفاده از کلمات کلیدی رقابتی سایت خود را به صدر نتایج موتورهای جستجو برسانید.

راه اندازی سایت: بهینه سازی سایت
راه اندازی سایت: بهینه سازی سایت

برای بهینه سازی سایت می توانید یا خودتان شخصا اقدام به این امر کنید و یا اینکه با استفاده از متخصص در این زمینه بهینه سازی سایت را انجام دهید.

تمام مراحل برای راه اندازی سایت شامل هیمن مراحل بود که چندان دشوار به نظر نمی رسید.

 

 

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *