مدیریت محتوای سایت

یکی از موارد مهم که دارندگان سایت باید به آن توجه داشته باشند، نحوه محتواگذاری صحیح ومدیریت اصولی در سایت است.


مدیریت محتوای سایت

یکی از موارد مهم که دارندگان سایت باید به آن توجه داشته باشند، نحوه محتواگذاری صحیح ومدیریت اصولی در سایت است. برای فعالیت بر روی سایت باید آموزش لازم در مورد محتواگذاری و مدیریت آن را آموزش دید. محتوا گذاری درسایت ارتباطی مستقیم با سئو سایت دارد.بنابراین بسیار مهم است که درست و اصولی این کار را انجام داد.

 

چه محتوایی می توان در وب سایت بارگزاری کرد؟

مقاله

مقاله جزئی مهم از سایت است. اطلاعات مقاله ها، مخاطبان را به سایت شما می کشانند.موتورهای جستجو محتواهای مقاله ها را بررسی می کنند وبه مقاله هایی که براساس سئو نوشته شده باشند رتبه می دهند و سایت را در معرض نمایش قرار می دهند.

 

دلیل مهم بودن مقاله ها برای کسب و کارها

  • بازدید سایت ها را افزایش می دهد
  • بازدید کنندگان را به مشتری های ثابت تبدیل می کند
  • معرفی شدن برندتان
  • کسب اعتبار
  • آموزش دادن به بازدید کنندگان و مشتری ها

 

صوت یا پادکست

می توان یک نرم افزار ساخت پادکست دانلود کرد و یا حتی با موبایل اولین پادکست را درست کرد .یکی از مزیت های فایل های صوتی این است که می توان در هر حالتی و در همه جا به آنها گوش داد، قبل خواب، درحال رانندگی و…همچنین می توان در مورد محصول یا کاری که قرار است برای مشتری انجام شود، حرف زد وخود را معرفی کرد.

ویدئو

یکی از پرطرفدارترین شکل های محتوا ویدئو است. به همین دلیل است که یوتیوب به دومین موتور جستجوی دنیا تبدیل شده است. می توان از محصولات و فرآیندهای کاری شرکت ویدئوهای کوتاه ساخت و آنها را در یوتیوب، آپارات و…منتشر کرد و به وب سایت خود لینک داد تا بازدید کنندگان بعد از دیدن ویدئو سایت را پیدا کنند و از سایت بازدید کنند.

عکس

تهیه کردن عکس هایی با کیفیت از محصولات، مکان ها، مشتری ها، خدمات و… که آنها را در سایت گذاشت. یک عکس با کیفیت می تواند همان کار تعداد زیادی از کلمات را انجام دهد ونظر مشتری را به خود جلب کند که بیشتر در سایت بماند.همچنین اگرعکاسی حرفه ای را برای این کاراستخدام کرد، ارزشش را دارد.

فایل های ارائه محصول

می توان از پاورپوینت یا بقیه نرم افزارهای ارائه استفاده کرد وفواید، توضیحات، مدل ها را به مشتری ها نشان داد.

بیوگرافی

بیوگرافی ها جایی است که در مورد مالک سایت به مشتری ها اطلاعات داده شود این کار باعث می شود که آنها به شما اعتماد کنند و بدانند که حضور واقعی دارید و با خیال راحت از محصولات و خدماتتان استفاده کنند.

فهرست نیازمندی ها

این فهرست ها همانند شرایط دریافت خدمات پس از فروش یا نحوه دریافت وام هستند. می توان این فهرست ها را به صورت فایل پاورپوینت تنظیم کرد و در سایت گذاشت.

کتاب الکترونیکی یا E-Book

می توان اطلاعات مهم مربوط به حوزه کاری خود را به صورت کتاب الکترونیکی منتشر کرد. باید بررسی کرد که مخاطب ها چه مشکلاتی دارند یا بیشتر درمورد چه چیزی سوال می پرسند و موضوعات را فهرست کرد وبا انتخاب بهترین آنها، راه حل ها را به صورت کتاب الکترونیکی در سایت قرار داد.

فهرست خدمات

تمام فعالیت های مربوط به کسب و کار را به صورت فهرست به نمایش گذاشت. باید اقدامات فنی و مشاوره های تخصصی و…را به صورت کامل به مشتری ها نشان داد که در صورت همکاری از چه خدماتی برخوردار می شوند.

اخبار

خبرهای به روز مربوط به کسب و کار خود را جمع آوری کنید ودرسایت مناسب ترین آنها را برای مخاطبانتان به نمایش بگذارید.

جایزه ها

تندیس ها و جایزه های شرکت را برای بازدید کنندگان سایتتان به نمایش بگذارید . این کارتخصص و اعتبارو تلاش شما را در کسب و کارتان نشان می دهد.

 

آموزش کار با سایت برای چه کسانی مناسب است؟

محتواگذاری
محتواگذاری

افرادی که دارای سایت هستند

کسانی که برای کسب و کار خود سایت طراحی کرده اند، می توانند برای کاهش هزینه های خود اقدام به یادگیری کار با سایت و مدیریت آن کنند.

منشی ها و مسئول دفترها

آشنایی با نحوه مدیریت سایت و محتوا گذاری، یک مزیت عالی این افراد نسبت به دیگران محسوب می شود.

مدیران سایت های فروشگاهی

به علت حجم بالای کار سایت های فروشگاهی، مدیران این سایت ها باید با مدیریت چنین سایت هایی آشنایی کافی را داشته باشند.

 

محتوا گذاری در سایت چگونه است؟

محتوا گذاری در سایت
محتوا گذاری در سایت

قبل از شروع محتوا گذاری در سایت نیازمند یک سیستم مدیریت محتوا(CMS) هستید که درواقع نرم افزاری است که شما با استفاده ازآن امکان ویرایش، بارگذاری و انتشار محتوا را درسایت دارید نرم افزارهایی مانند وردپرس، دروپال، جوملا و…

وردپرس به دلیل داشتن مزیت هایی مثل کاهش زمان ، محبوبیت، کاهش هزینه، طراحی ظاهرسایت، شخصی سازی قالب، سادگی و…بهترین گزینه برای راه اندازی سیستم مدیریت محتوای وب سایت است.

 

مدیریت سایت

مدیریت سایت یک کار تخصصی است که برای بهبود وموفقیت سایت، یا باید آن را یاد گرفت یا مدیریت وب سایت را بدست یک متخصص سپرد که بتواند:

سایت را بروزرسانی کند و محتوای مفیدی درسایت بارگزاری کند

برطرف کردن مشکلات فنی سایت

ارتقا امنیت و سرعت لود سایت

تهیه کردن نسخه پشتیبان به صورت دوره ای از اطلاعات سایت

در زمان مناسب سرویس های دوره ای مثل هاست، دامنه و… را تمدید کند

 

وظایف مدیرسایت چیست؟

محتوا گذاری: گذاشتن محتوای متنی و تصویری جدید یا تغییر در آنها

هاستینگ: رفع مشکلات مربوط به هاست و تمدید به موقع سرویس ها

امنیت: بررسی وضعیت امنیت سایت

بکاپ گیری: تهیه یک نسخه پشتیبان از سایت

بروزرسانی: بروزرسانی هسته وردپرس و افزونه ها

مشکلات فنی: خطا یابی و رفع مشکلات فنی

 

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *