سئو موبایل

سئو موبایل


می دانیم که همه برای دست یافتن به اطلاعات از نزدیک ترین وسیله ای که بدان دسترسی داشته باشند، استفاده می کنند. در حال حاضر نیز تقریباً همه افراد و اقشار جامعه در هر سطحی به موبایل دسترسی دارند و از آن برای کسب اطلاعات بهره می برند. افراد گوشی به دست را می توان کسانی تصور کرد که آماده خرید هستند و سئو موبایل می تواند در دادن اطلاعات درست آنها را یاری برساند. در واقع در دنیای دیجیتال و فناوری، ما گوشی هوشمندی داریم که کارهای خود را با آن پیگیری و انجام می دهیم و با آنها سر و کله می زنیم. سعی داریم تا جایی که مقدور است تمام یا بخشی از کارهای خود را که به اینترنت نیاز دارد را با آن انجام دهیم؛ اما نکته حائز اهمیت در این راستا سئو موبایل است. سئو موبایل می تواند کاربری گوشی را برای مخاطب یا مشتری آسان تر کند. یک تجربه بد از یک کسب و کار در وب سایت گوشی می تواند منجر به از دست دادن مشتریان و مخاطبان برای همیشه شود. بر عکس، یک تجربه خوب می تواند موجب شود که کاربران وب سایت شما را به دیگران هم معرفی کنند. پس در این مقاله که به موضوع سئو موبایل اختصاص دارد با ما همراه باشید تا با شما از سئو موبایل و میزان اهمیت آن در کسب و کار صحبت کنیم.

سئو موبایل و میزان اهمیت آن

نیازمندی ها به اینترنت و انجام کارها موجب شده است که متخصصان سئو به بهینه سازی یا همان سئو در این زمینه فکر کنند و راه حل هایی برای دیده شدن کسب و کارها در این دستگاه های هوشمند همچون موبایل پیدا کنند. سئویی که برای گوشی موبایل انجام می شود به دنبال استفاده همگانی از گوشی های هوشمند بر روی وب سایت ها اعمال شده و در جهت کسب رضایت بیشتر مشتری است. از طرفی این موضوع نیز برای دسترسی به مشتریان بیشتر کمک کننده است. به عبارتی ساده وقتی وب سایت های مختلف در گوشی با سرعت و بدون مشکل بارگذاری شود، روز به روز مخاطبان و کاربران برای استفاده از گوشی موبایل ترغیب می شوند. در این حالت سئو موبایل می تواند برای بسیاری از کسب و کارها کارآمد باشد؛ زیرا در هر زمان و هر مکانی کاربران به خدمات دسترسی دارند. حتی وب سایت شما می تواند ترافیک بیشتری را از موبایل در مقایسه با دسکتاپ دریافت کند.

سئو موبایل از نگاه گوگل

سئو موبایل از نظر گوگل بسیار مهم است. به گونه ای که می توان گفت گوگل در سال های اخیر به ایندکس موبایل اولویت بخشیده است؛ یعنی گوگل بر اساس کیفیت یک رتبه بندی برای نسخه موبایل وب سایت در مقابل نسخه دسکتاپ قرار داده است. در نسخه موبایل، گوگل بعد از استفاده از وب سایت نشان می دهد که آیا از نظر تجربه کاربر محتواها و همچنین کل عملکرد آن ارزش دیدن دارد یا خیر. اگر در اینجا گوگل تشخیص با ارزش و با کیفیت بودن وب سایت شما را بدهد، رتبه بهتری را به آن اختصاص می دهد. در غیر این صورت به دلیل وجود ضعف وب سایت، گوگل رتبه پایین به شما داده و دیگر وب سایت های رقیب از شما پیشی می گیرند. آن وقت است که برای سئو موبایل بایستی اقدام شود. به همین دلیل کار روی سئو موبایل اهمیت دارد. پس بهتر است برای دستیابی به نتایج ماندگارتر و اثربخش‌تر سئو منفی را زودتر کشف کنید و وب سایت خود را ایمن نگه دارید.

روش های ارتقای سئو موبایل

یک وب سایت نیاز به این دارد که عملکرد خوبی داشته باشد، محتوای منحصر به فرد در آن تولید شده باشد و کاربری نیز به واسطه استفاده از آن وبسایت تجربه بی عیب و نقصی داشته باشد. برای این که بتوان به نتایج درست در این زمینه ها دست یافت، نیاز به سئو موبایل است. سئو موبایل وب سایت شما را ارتقا می بخشد. چرا که سئو موبایل به دنبال به نمایش درآوردن بهترین ها برای مخاطبان و کاربران گوشی های هوشمند است. در این بخش ما چند روش پرکاربرد برای سئو موبایل را خدمتتان معرفی می کنیم:

طراحی به صورت تعاملی

سایت شما باید واکنش گرا باشد. برای این کار سایت خود را بر روی چندین دستگاه آزمایش کنید تا مطمئن شوید که سایت شما برای تمام پارامترهای مارک‌های اصلی بهینه و پاسخگو است.

سئو موبایل
طراحی تعاملی

عدم استفاده ازURL های جداگانه برای موبایل

در حال حاضر داشتن URLهای جداگانه هم برای سئو مضر است و هم مدیریت تگ‌ها و URLهای جداگانه برای همه محتوا نیز دردسرساز است. در این مورد داشتن URLهای یکسان برای همه دستگاه‌ها و طراحی پاسخگو و آماده برای موبایل تنها راه ممکن می باشد.

عدم استفاده از URL جداگانه برای موبایل

عدم پنهان سازی محتوا در نسخه موبایل

پنهان بودن یا پنهان کردن محتوا به این معنی است که صفحات و سایت قابل خزیدن نبود و بنابراین از نظر گوگل رتبه سایت کاهش می یابد. در این مورد شما باید مطمئن شوید که هیچ‌چیز در نسخه موبایل همانند نسخه دسکتاپ پنهان نیست.

عدم پنهان سازی محتوا در نسخه موبایل

اطمینان از قابل خزیدن صفحات

اگر گوگل نتواند کل صفحه شما و تمام محتوای آن را کراول کند، علاوه بر عدم کسب رضایت کاربران، نمی توانید رتبه خوبی از گوگل بگیرید. پس مطمئن شوید که محتوای شما قابل کراول کردن است.

اطمینان از قابل خزیدن صفحات

بهینه‌سازی سرعت صفحه

مسلماً بارگیری سایت در نسخه دسکتاپ زمان کمتری را از کاربر می برد تا اینکه کاربر بخواهد همان سایت را در نسخه موبایل بارگیری و لود کند. برای این که کاربران خود را در موبایل از دست ندهید، سرعت را در صفحات بالا ببرید. به عنوان مثال شما برای دستیابی به‌ سرعت بهینه می توانید تصاویر استفاده شده در وب سایت خود را بهینه کنید.

بهینه‌سازی سرعت صفحه

خودداری از مسدود کردن CSS، جاوا اسکریپت و تصاویر

در گذشته برخی از دستگاه های هوشمند تلفن همراه نمی‌توانستند از CSS، جاوا اسکریپت یا همه انواع تصاویر پشتیبانی کنند؛ اما امروزه این مشکل حل شده است و نباید این عناصر را مسدود کرد.

سئو موبایل
خودداری از مسدود کردن CSS، جاوا اسکریپت و تصاویر

سخن پایانی

سایت را برای دسکتاپ و موبایل به این دلیل بهینه سازی یا سئو می کنیم تا علاوه بر اینکه آن سایت در دسکتاپ نمایش ظاهری جذاب و با کیفیتی برای مخاطب داشته باشد، در دیگر سیستم ها همچون موبایل و تبلت نیز با همان جذابیت و نظم و کیفیت به مخاطب نمایش داده شود. در کسب و کار خود علاوه بر بهینه سازی سایت در نسخه های دسکتاپ، بهتر است اگر تاکنون به فکر بهینه سازی سایت در نسخه های گوشی موبایل نبوده اید و در این راستا کار انجام نداده اید، دست به کار شوید و در برنامه کاری خود بدان اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *