لینک سازی و اهمیت آن

اهمیت لینک سازی و انواع آن


 

برای تولید محتوایی غنی لازم است که طراحان و کاربران به این نکته توجه نمایند که محتوای سایت خود را با استفاده از وارد نمودن آدرس صفحات مختلف در سایت‌های مختلف غنی بسازند، به این روش لینک‌سازی می‌گویند.

لینک‌سازی

در دنیای فناوی و تکنولوژی و دنیای مجازی لینک سازی دارای اهمیت خاص خود است، کلمه لاتین لینک معادل Link و معادل فارسی آن پیوند نامیده می شود. با  استفاده از لینک سازی می‌توان صفحات مختلف را به هم متصل کرد و همین کار باعث ایجاد نظم و مرتب شدن در اینترنت می شود.

تعریف لینک سازی
لینک سازی و اهمیت آن

امروزه نیز این کار دائما در حال تغییر و تحول است و اهمیت استفاده از لینک سازی در تولید محتوا روز به روز افزایش می یابد. استفاده بیشتر از لینک‌ها موجب می شود که صفحات سایت شما نه تنها دارای سئوی بهتری باشند، بلکه سایت شما در موتور جستجوی اینترنت بیشتر شناخته شود.

انواع لینک سازی

لینک سازی‌ها معمولا شامل دو نوع داخلی و خارجی هستند.

لینک سازی داخلی: نوعی لینک سازی است که کاربران از داخل سایت خود به صفحات دیگر لینک می دهند، لینک‌های داخلی دارای آدرس مشابه با آدرس اصلی صفحات سایت هستند و ادامه همان آدرس اصلی سایت هستند و گوگل به راحتی این نوع لینک ها را شناسایی می کند.

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

لینک سازی خارجی: در زمانی که شما در صفحات سایت خود به سایر صفحات و سایر سایت‌های معتبر جهانی لینک می‌دهید که از اعتبار بالایی برخوردار هستند، شما اقدام به لینک سازی خارجی نموده اید.

لینک سازی خارجی
لینک سازی خارجی

چگونه کیفیت لینک سازی را افزایش دهیم

همواره لینک های ایجاد شده را مرتبط با زمینه فعالیت وب سایت خود قرار دهید این به این معنا است که لینک‌ها را متناسب با موضوع محتوای تولید شده وارد نمایید.

در هر بار استفاده از لینک سازی از یک نوع کلمه کلیدی استفاده کنید و تمرکز خود را بر روی یک نوع کلیدواژه قرار ندهید.

لینک‌ها را در تمام صفحات وب سایت قرار ندهید.

سعی نمایید در لینک سازی به طور متناوب از کلمات کلیدی استفاده کنید.

لینک‌ها باید حتما توسط کاربران ایجاد شده باشند.

روش های افزایش کیفیت لینک سازی
کیفیت لینک سازی

از ایجاد ارتباط با لینک‌ها خودداری کنید.

سعی نکنید که به خریداری لینک بپردازید.

سعی کنید متن لینک دارای ارزش باشد و از محتوایی استفاده کنید که رتبه شما را در سایت بالا ببرد.

لینک سازی را از صفحه اول سایت شروع نکنید و آن را در صفحات بعدی سایت قرار دهید.

دلیل استفاده از لینک‌ها

1-جستجوی صفحات جدید

پس از جستجوی صفحات سایت و بالا آمدن محتوای مورد نظر، گوگل اقدام به ایندکس کردن صفحات می‌کند، در صورتی که صفحات از محتوای خوب و با کیفیتی برخوردار نباشند به بررسی بیشتر آن صفحات می پردازد و هر چه میزان کیفیت وب سایت‌ها بیشتر باشد در رتبه بندی سایت شما موثر خواهد بود و اعتبار و اطمینان به صفحات سایت شما را افزایش می‌دهد.

جستجوی صفحات سایت
جستجوی صفحات سایت

2-رتبه بندی صفحات سایت

یکی از عوامل مهم در تعیین رتبه بندی در سایت گوگل، استفاده از لینک‌سازی است و به عنوان موثرترین عامل در تعیین کیفیت صفحات وب سایت شناخته شده است. لری پیچ یکی از افرادی است که به اختراع رتبه‌بندی صفحات سایت پرداخت تا بدین وسیله بتواندبه بررسی و سنجش کیفیت صفحات وب سایت بپردازد.

رتبه بندی
رتبه بندی صفحات سایت

مزایای استفاده از لینک سازی در صفحات وب سایت

به منظور رتبه‌بندی صفحات سایت مهمترین عامل استفاده از لینک سازی است.

1-برقراری ارتباط با دیگران

با لینک‌سازی نمودن در صفحات سایت باعث می شود که دیگر وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها را درگیر سایت خود نمایید و صفحات سایت شما در گوگل ارتقاء یابد و بدین طریق حرفه و کسب و کار خود را توسعه داده و بر روی دیگر صفحات سایت موثر واقع شوید.

2-افزایش ترافیک در سایت

یکی از ویژگیهای لینک سازی این است که موجب افزایش بازدیدکننده و افزایش ترافیک در سایت شود با افزایش یافتن ترافیک در سایت، بازدیدکنندگان سایت نه تنها افزایش می‌یابد، بلکه منجر به افزایش فروش در کسب و کار خواهد شد.

ترافیک در سایت
ترافیک در سایت

3-ایجاد برند تجاری

با استفاده از لینک‌های مرتبط می‌توان خود را و تخصص خود را به دیگران معرفی نمایید و هر چه تعداد بازدیدکنندگان سایت بیشتر شود، بیشتر به دیگران معرفی می‌شوید و بدین طریق به یک برند شناخته شده تبدیل می‌شوید که دیگران دائما سایت شما را به سایر افراد معرفی می‌کنند.

برند تجاری
ایجاد برند تجاری

4-بازاریابی افراد

یکی از مزایای استفاده از لینک سازی این است که میزان بازدیدکنندگانتان افزایش یافته و خوانندگان شما افزایش می‌یاید این دسته از افراد جزء تاثیرگذاران بر روی سایت شما هستند که شما و سایت شما را به سایر افراد و سایت‌های مختلف در اینترنت معرفی می‌نمایند و به نوعی بازرایابی برای سایت شما و کالاهای شما محسوب می‌شوند.

بازاریابی
بازاریابی

5-برنده شدن در رقابت با رقبا

با استفاده از لینک سازی و جستجوی لینک های افرادی که به نوعی رقیب ما محسوب می‌شوند می توان به تجزیه لینک‌های آنان پرداخت و به این موضوع پی ببرید که آنها از چه لینک‌هایی استفاده نموده اند و شما نیز از همان منابع استفاده کرده و لینک‌های خود را از این طریق به دست آورید و رتبه خود را در سایت بالا ببرید.

6-سرمایه‌گذاری دائم

با دادن لینک‌ها در صفحات سایت میتوانید برای همیشه درصفحه سایت گوگل دیده شوید، چرا که اینها گذار نبوده و تا موقعی که از لینک‌ها استفاده می‌کنید و این لینک‌ها در داخل سایت شما وجود دارند، سایت شما تا همیشه در صفحه گوگل دیده خواهد شد.

7- کسب اعتماد و اعتبار

زمانی که لینک‌سازی می‌کنید و دائما از آن در سایت خود استفاده می‌کنید به مرور زمان جایگاه شما در سایت شناخته شده تر شده و برای همه کسانی که از سایت شما استفاده می‌نمایند بیشتر قابل اعتماد می‌شوید.

https://scholar.google.com/scholar?q=%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9+%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C+%D9%88+%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%B1+%D8%B3%D8%A6%D9%88&hl=fa&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart

https://saremec.ir/internal-and-external-linking/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *