سئوی پادکست

سئوی پادکست


 

یکی دیگر از کاربردهای سئو، استفاده آن در زمینه بهینه سازی پادکست می باشد که به وسیله آن می توان پادکست خود را بهینه سازی نموده و بدین وسیله مخاطبین خود را در این زمینه افزایش دهید. پادکست ها همان محتواهای صوتی هستند که به منظورهای خاص در اختیار افراد در درون وب سایت ها قرار داده می‌شوند.

سئو پادکست و سئو اپیزود پادکست

تفاوت این دو یعنی پادکست و اپیزود چیست؟ پادکست ها در واقع یک مجموعه کامل از محتواهای صوتی هستند که می توانند شامل چندین اپیزود با بخش های به هم مرتبط و گوناگون باشند. به عنوان مثال پادکست  آموزش کامپیوتر می تواند به عنوان یک پادکست در نظر گرفته شود و شخصی اگر به دنبال یک مبحث خاص در زمینه آموزش ورد باشد به عنوان اپیزود آموزش بخش خاص ورد در وب جستجوخواهد شد.

سئوی پادکست و اپیزود
سئوی پادکست و اپیزود

مراحل سئو پادکست

1-پیداکردن کلیدواژه های اصلی

اولین مرحله در سئوی پادکست انتخاب کردن کلمات مهم و اصلی مرتبط با موضوع اصلی پادکست دارای اهمیت است مثل جستجو با نام‌های آموزش کامپیوتر، اپیزود آموزش ورد، تغذیه و ورزش در سلامتی و غیره. با استفاده از کلیدواژه های مناسب می توان بهتر به سئو پادکست کمک کرد.

کلیدواژه های اصلی
کلیدواژه های اصلی

2-بهینه سازی عنوان سئو پادکست

در صورتی که اخیرا به تولید پادکست پرداختید بهتر است که یک عنوان مناسب و مرتبط و جذاب برای تولید خود در نظر بگیرید و در غیر اینصورت اگر پادکست شما قبلا تولید شده  و در حال حاضر درصدد این هستید که نام و عنوان پادکست خودتون رو تغییر بدهید، بهتر است از انجام این کار صرفنظر کنید و سعی کنید به جای این کار  یک عنوان فرعی به پادکست اضافه کنید که کمی واضح تر و شفاف تر باشد.

سئوی عنوان پادکست
سئوی عنوان پادکست

3-بهینه سازی توضیحات در پادکست

یکی از عوامل مهم در سئو همان سئو نمودن توضیحات و عناوین  در محتوا است که در مورد پادکست هم باید این مورد را در نظر گرفت، باید حتما در پادکست در قسمت توضیحات از کلمات کلیدی اصلی و مرتبط به خوبی استفاده کنید و اطلاعات مهم و ضروری در مورد پادکست  را در قسمت توضیحات، برچسب ها و عناوین قرار دهید. با انجام این کار به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن مخاطبین محتوای شما را به دست خواهند آورد.

سئوی توضیحات در پادکست
سئوی توضیحات در پادکست

4-راه اندازی وب سایت درسئو پادکست

تمام افرادی که به تولید پادکست می پردازند بهتر است برایانتشار محتواهای خود اقدام به راه اندازی یک سایت برای خویش نمایند. با راه اندازی یک سایت  بهتر می توانید مخاطبین را در سراسر دنیا به خود اختصاص دهید و باعث گسترش مخاطبین و مزایای حاصل از آن خواهد شد. علاوه بر این با داشتن یک سایت بهتر می‌توان به سئوی محتواهای موجود در آن پرداخت.

راه اندازی وب سایت
راه اندازی وب سایت

5-تبدیل اپیزودهای پادکست به بلاگ پست

منظورا از این مورد این هست که در هر زمان که به انتشار پادکست خود اقدام می‌کنید می توانید  پستی در مورد موضوع و قسمت های مختلف آن در وبلاگ شخصی بنیوسید و داخل پست‌ها هم می توان از طریق لینک سازی به سایر اپیزودها و یا وارد نمودن تصاویر زیبا و جذاب، موسیقی و نواهای مختلف پادکست خودتان را جذاب  بسازید.

تبدیل اپیزود به وبلاگ پست
تبدیل اپیزود به وبلاگ پست

مزیت وبلاگ نویسی درسئو پادکست

در درجه اول موجب ارتقا و گسترش سایت شما خواهدشد زیرا گوگل بهتر می تواند سایت  و محتواهای شما را جستجو نمایدو در درجه بعدی این امکان فراهم خواهد شد که مخاطبین سایت و محتوای شما را از طریق رسانه دیگری پیدا نمایند و البته اینکه خود شما هم  به راحتی می توانید مطالب سایت خود را بازیابی نمایئد و بدین شکل رتبه سایت شما در گوگل افزایش می یابد.

سئونمودن اپیزود پادکست

مراحل:

1-کلیدواژه های مخصوص هر اپیزود

بهتر است در مورد هر اپیزود از کلیدواژه های همان اپیزود  و موضوع در سئو استفاده شود. باید کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی را انتخاب نموده و تمام کلمات کلیدی استفاده شده را در اپیزودها و محتواهای دیگر استفاده نکنید.

کلیدواژه های مخصوص هر اپیزود
کلیدواژه های مخصوص هر اپیزود

2-بهینه سازی توضیحات و عنوان هر اپیزود

در مورد اپیزود باید بیان نمود همانطوری که هر پادکست و قسمت های مختلف آن مثل توضیحات، عناوین و نام ها سئو می شوند، لازم است که تمام این اقدامات در مورد هر یک از اپیزودهای پادکست نیز رعایت شود. سعی نمایئد از کلیدواژه هایی استفاده کنید که مخصوص هر اپیزود بوده و برای همان اپیزود استفاده شود و تمام عناوین و توضیحات موجود را با توجه به کلیدواژه های اصلی سئو نموده و وارد نمائید.

سئوی عنوان و توضیحات اپیزود
سئوی عنوان و توضیحات اپیزود

3-استفاده از عبارت کلیدی در پادکست

همانطور که از کلمات کلیدی در بخش های مختلف اپیزود، عناوین، توضیحات و غیره استفاده نمودید باید و بهتر است که این دسته از کلمات کلیدی را نیز در خود پادکست بارها و بارها استفاده نمائید و کلمات مترادف انها را نیز استفاده نمائیدف تا بهینه سازی بهتری در سایت داشته باشید.

عبارت کلیدی در پادکست
عبارت کلیدی در پادکست

4-شرکت در Google Podcast

یکی از روشهای بهینه سازی پادکست این است که محتوا و پادکست خود را در درون Google podcast قرار دهید و به وسیله این روش می توانید به انتشار و بهبود سئوی پادکست خود کمک نمائید و با استفاده از این کار اپیزودهای شما در نتایج جستجوی گوگل  بهتر ظاهر شوند.

شرکت در گوگل پادکست
شرکت در گوگل پادکست

5-تبلیغ نمودن در شبکه های اجتماعی

باید عنوان نمود که یک ارتباط مستقیمی بین تعامل با شبکه های اجتماعی و  رتبه بندی در گوگل وجود دارد و هر چه بیشتر در این دسته از رسانه ها قرار بگیرید موتورهای جستجوی گوگل شما را  بیشتر به دنیا می‌شناساند و به این شکل پادکست و سایت شما بیشتر شناخته خواهد شد. و در نهایت سئو بهینه سازی سایت و محتواهای داخل آن رتبه بهتری را کسب خواهند نمود.

تبلیغ در شبکه های اجتماعی
تبلیغ در شبکه های اجتماعی

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *