مدت زمان طراحی سایت چقدر است؟

یکی از مواردی که در طراحی سایت برای کاربران اهمیت دارد و برای آنها جای سوال خواهد بود، این است که چه مقدار زمان لازم است تا بتوان سایت مورد نظرمان را طراحی نمود. البته یک مساله‌ای که اینجا قابل توجه کردن است این است که این مدت زمان با توجه به شرکت‌های مختلف، متغیر خواهد بود و اینکه نمی‌توان یک پاسخ دقیق به این پرسش داد زیرا این موضوعی است که بیشتر از هر چیز به شرایط سایت، نوع سایت، کیفیت آن، میزان توانایی، تخصص و تجربه افراد تیم بستگی دارد. به عنوان مثال طراحی سایت با دارا بودن قالب آماده در زمان کوتاهی انجام خواهد شد اما شروع کار از پایه و به شکل خاص قطعا زمان بیشتری خواهد برد.

اصلا ببینیم طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یا Web design به ایجاد یک سایت جدید و طراحی آن با اعمال تغییرات و به روزرسانی‌هایی که قبل از طراحی سایت انجام می‌شود، گفته می‌شود که دارای چندین مرحله است. طراحی صفحات وب، طراحی گرافیکی، تولید محتوای اصولی سایت و سئو.

طراحی سایت
طراحی سایت

عوامل موثر در زمان طراحی سایت

نوع طراحی وب سایت: ساده بودن و شخصی بودن سایت یکی از عواملی است که بر مدت زمان طراحی سایت موثر است و یا در مقابل، طراحی یک سایت کسب وکار ممکن است تا چندین هفته طول بکشد و یا اگر یک سازمان بزرگ را در نظر بگیریم این زمان تا چندین ماه طول خواهد کشید.

کیفیت طراحی سایت: کیفیت سایت شامل عواملی از قبیل رعایت کردن اصول سئو برای کدنویسی، رعایت کردن اصول کدنویسی استاندارد، رعایت کردن چارچوب رنگ و نکات ایمنی و امنیت سایت است که می‌تواند کیفیت سایت را تغییر دهد.

شرکت طراحی سایت: دارا بودن زمان لازم در شرکت نیز می‌تواند طراحی سایت شما را متاثر سازد و هر چه زمان بیشتری در اختیار شرکت باشد این مدت زمان کمتر خواهد شد.

کارفرما یا صاحب سایت: یکی از فاکتورهای مهم خود صاحب شرکت است که می‌تواند با پیگیری‌های خود بر مدت زمان برای طراحی تاثیرگذار باشد.

تعهد پیمانکار: بهتر است با کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت‌ها با مشکل روبرو نشوید، چرا که ممکن است با شرکتی برخورد کنید که چندان پایبند به انجام وظایفش نباشد و کار شما را به تاخیر بیندازد برای آشنایی بیشتر و بهتر با صاحبان شرکت ها لازم است که به نمونه کار‌های آنها رجوع کرده و آنها را به مورد بررسی قرار داد.

عوامل موثر در زمان طراحی سایت
عوامل موثر در زمان طراحی سایت

انواع روش های طراحی سایت و زمان آنها

مدت زمان سیستم مدیریت محتوا: سایت وردپرس

یکی از سایت های پرکاربرد سایت وردپرس است که در حال حاضر 35% از کل وب‌سایت های دنیا را تشکیل میدهد و روزانه بیش از 600 سایت جدید به کمک این سیستم طراحی می‌شود و در سایت های مختلف انتشار می‌یابد. از ویژگیهای این سیستم این است که مستلزم طراحی قالب از صفر و برنامه‌نویسی خود وردپرس و همچنین فروشگاه ساز ووکامرس روی آن هستند معمولا مدت زمان میانگین برای طراحی و برنامه نویسی یک فروشگاه اختصاصی بر اساس برنامه وردپرس حدود 45 تا 60 روز کاری است این مدت زمان برای کسب و کارهای مختلف با قالب آماده و با کمی تغییرات تا 10 روز زمان خواهد برد. برای وب‌سایت های شرکتی که در این بستر برنامه‌نویسی می‌شوند، با توجه به امکانات سایت بین 20 تا 40 روز متغیر است. در مورد وب‌سایت های خبری که بر روی وردپرس پیاده سازی می‌شوند این مدت زمان به اندازه سایت‌های شرکتی است. برنامه‌نویسی در مورد وب‌سایت های مشاور املاک نیز بر اساس ویژگیهای سایت بین 45 تا 90 روز خواهد بود.

سیستم مدیریت محتوا با وردپرس
سیستم مدیریت محتوا با وردپرس

مدت زمان وب سایت های کاملا اختصاصی(بدون سیستم  مدیریت محتوا)

وب سایت های بررسی شده یا به صورت اختصاصی و یا به صورت قالب های آماده بر پایه سیستم مدیریت محتوا ارائه شده اند، اما زمانی هم هست که شما علاقه مند هستید تا سیستم های بدون مدیریت محتوا استفاده کنید که مدت زمان پیاده سازی این قبیل سیستم ها کمی بشتر خواهد بود. برای برنامه نویسی  یک فروشگاه اختصاصی در حدود 60 تا 120 روز زمان لازم خواهد بود. مدت زمان طراحی سایت های شرکتی تحت این سیستم خاص بین 40 تا 60 روز است که باید توجه نمود که این مدت زمان میانگین است و ممکن است زودتر یا دیرتر شود. طراحی سایت با قالب‌های آماده در مقایسه با قالب‌های اختصاصی روی یک سیستم مدیریت محتوا، تقریبا 5/1(یک پنجم) است. از طرفی برنامه نویسی برای سایت هایی با قالب اختصاصی در مقایسه با سایت های تماما اختصاصی تقریبا 3/1(یک سوم) تا 2/1(یک دوم) زمان بر است.

طراحی سایت بدون سیستم مدیریت محتوا
طراحی سایت بدون سیستم مدیریت محتوا

مدت زمان طراحی سایت با کدنویسی(خودآموزی)

بعضی از افراد هستند که تمایل دارند برای طراحی کسب و کار اینترنتی یا سایت خود به سراغ برنامه‌نویسی اختصاصی رفته و به وسیله این روش اقدام به طراحی سایت نمایند. و بهتر است بدانید که مدت زمان آن بین 6 ماه تا 1 سال زمان می برد. اما اگر زمان بیشتری را برای این کار صرف کنید زودتر از 6 ماه هم می‌توانید سایت خود را طراحی کنید.

مدت زمان طراحی سایت وردپرسی به شرکت ها

گاهی اوقات می‌توانید سفارش طراحی سایت خود را به یک شرکت یا حتی یک آزادکار طراح سایت بدهید. زمان طراحی سایت با استفاده از این روش بین 1 الی3 هفته زمان خواهد بود.

مدت زمان طراحی سایت برنامه نویسی به شرکت های طراح سایت

اگر پروژه طراحی سایت شما متفاوت است و باید جزئیات خاص و مورد تمایل شما در آن پیاده سازی شود باید بدانید که شرکت‌های طراحی سایت نمی‌توانند با سیستم وردپرس اجرا نمایند و لازم است که به سراغ کدنویسی اختصاصی بروید. در این شرایط شرکت‌ها کدنویسی را برای شما انجام می‌دهند و جزئیات مورد نظر شما را در آن پیاده سازی می‌نمایند. اما زمان لازم برای طراحی سایت با استفاده از روش برنامه نویسی  بین 1 تا 6 ماه است.

مدت زمان طراحی سایت با سایت ساز و فروشگاه ساز

یکی از بهترین روش‌های طراحی سایت، استفاده از این روش است چرا که هم زمان ساخت سایت بسیار اندک است و هم هزینه های معقول و مناسبی دارد. یکی از کارهایی که سایت سازها انجام می‌دهند این است که هوشمندانه عمل کرده و از قبل بخش بیشتری از فرایند طراحی را پیاده سازی نموده اند. تنها کاری که باید انجام داد این است که با  انتخاب نوع سایت و ظاهر دلخواه، صاحب یک سایت حرفه ای با جزئیات دقیق و دلخواه خود شوید. ثبت نام و انتخاب قالب در سایت سازها بین 1 الی 5 دقیقه زمان می برد و دارای هزینه ای معقول و به صرفه است.

طراحی سایت با سایت ساز یا فروشگاه ساز
طراحی سایت با سایت ساز یا فروشگاه ساز

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *