آشنایی با ابزار Histats.com

کارفرمایان در پروژه های سئو همیشه این وظیفه را برعهده دارند که علت افت سرعت سایت را بررسی کنند و آن عوامل را برطرف کنند.یکی از علل افت سرعت بعضی سایت ها استفاده از ابزار Histats.com است.


ابزار Histats.com

کارفرمایان در پروژه های سئو همیشه این وظیفه را برعهده دارند که علت افت سرعت سایت را بررسی کنند و آن عوامل را برطرف کنند.یکی از علل افت سرعت بعضی سایت ها استفاده از ابزار Histats.com است.

 

ابزار Histats.com چیست؟

Histats.com یک ابزار ساده برای تحلیل و ردیابی بازدیدکنندگان سایت و پر از باگ است. این ابزار شبیه به گوگل آنالیتیکس است، اما گزارش ساده ای ارائه می دهد و آمارهای لحظه ای، گزارش های تاریخی، مقایسه های هوشمند و برچسب گذاری سفارشی ارائه می دهد ، از پنل مدیریت گزارش و حساب کاربری ساده ای تشکیل شده است. پیشخوان اولیه اش برای ثبت نام آن رایگان است.این ابزار بیشتر برای کسانی توصیه می شود که سئو سایت و بازدیدکنندگان سایت برایشان اهمیت دارد.این ابزار Histats.com جزابزارسئو است.

 

ابزارسئو چیست؟

ابزار سئو
ابزار سئو

ابزار سئو برنامه هایی هستند که از طریق آنها سایت ها را از همه لحاظ و زاویه های مختلف بررسی می کنند. بیشتر ابزار سئو دارای هزینه است، ابزارهای رایگان سئو در بعضی کاربردها حرفه ای عمل می کنند و نقاط قوت و ضعف رقبایتان را به شما نشان می دهند.استفاده ازابزار سئو می تواند باعث افزایش میزان کسب و کار و سرمایه شما شود.

 

انواع ابزار سئو و کارکرد آنها

 1. ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب: کمکی است برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی
 2. ابزارهای آنالیتیک: برای بررسی جستجوهای کاربران مورد استفاده قرار می گیرد
 3. ابزارهای بررسی رقابت کلمات کلیدی: برای بررسی میزان رقابت در جستجوی کلمات کلیدی است
 4. ابزارهای سئو داخلی سایت: برای بررسی سئو داخلی سایت استفاده می شود
 5. ابزارهای بررسی بک لینک: آنالیز میزان بک لینک های موجود در سایت ها را مشخص می کند
 6. ابزار رتبه بندی سایت گوگل: تعیین آنالیز رتبه بندی یک سایت در گوگل است
 7. ابزارهای بهینه سازی محتوا: برای بهینه سازی محتوای سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد
 8. ابزارهای تست سرعت سایت: این ابزار سئو برای تست سرعت سایت استفاده می شود

 

نمونه هایی از ابزار سئو

سئو
سئو

این ابزارها رایگان هستند و تا حدودی نیازهای شما را پاسخ می دهند.

 1. سایت: Ahrefs آنالیز تعداد بک لینک های یک سایت ، بررسی تغییرات به وجود آمده بر روی بک لینک ها در گذر زمان، یافتن اطلاعاتی درباره، ارزش رتبه بندی بک لینک های سایت، جداسازی بک لینک های ارزشمند، از بک لینک های مرده.
 2. ابزار Google Search Console : آنالیز رایگان سایت باعث می شود که رتبه ی فعلی سایت را دانست و آمار درستی از شرایط سایت، رتبه و کلماتی که کاربران با آن وارد سایت می شوند را گزارش می دهد.
 3. Majestic Seo : همانند سایت Ahrefs در شناسایی لینک های ورودی و خروجی کمک می کند و با کمک این ابزار می توان تعداد، نسبت لینک های فالو و نوفالو و نحوه لینک سازی داخلی و خارجی سایت را بررسی می کند.
 4. Keyword tool : مناسب ترین کلمات کلیدی در این سایت یافت می شود که باعث افزایش میزان بازدید و ترافیک سایت می شود؛ با وارد کردن کلمه کلیدی مورد نظر، بعد از مدت زمانی کوتاه لیستی از کلمات کلیدی مناسب و کاربردی که برای سئو سایت مناسب است را نشان می دهد.
 5. com : برای کسب اطلاعاتی درباره ی بازدیدکنندگان سایت، ترافیک سایت و آمار مراجعه کنندگان به سایت و مدت زمانی که در سایت ماندگاری داشته اند است. افرادی که سئو سایت برایشان اهمیت زیادی دارد بهتراست ازاین ابزاراستفاده کنند.

 

دلیل افت سرعت سایت در استفاده از ابزار Histats.com چیست؟

بعد از ثبت نام در سایت Histats.com مانند ابزارهای آمارگیر دیگر کدی برای کاربر ارسال می شود که با قرار دادن آن کد در وب سایت مورد نظر، می توان آمار بازدیدکنندگان وب سایت را تحلیل کرد.

اما اگر قبل و بعد از قراردادن این کد عملکرد سایت را اندازه گیری کرد، اختلاف امتیاز آن را در نتیجه می توان دید. علت این اختلاف، کدهای اسکریپتی است که داخل نرم افزار اجرا می شود و برای از بین بردن این مشکل باید از حالت No script استفاده کرد.

 

جایگزینی برای ابزار Histats.com

آمارگیری یکی از مسائل مهم و پرتکرار سئو است. می توان گفت سئو درواقع همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است که به عوامل بسیاری بستگی دارد. موتورهای جستجو همیشه سعی دارند، بهترین نتیجه که رضایت کاربر را جلب می کند در اختیارش قرار دهند. سرعت سایت یکی از عوامل مهم رضایت کاربر است و همینطور برای رتبه بندی وب سایت که برای موتورهای جستجوست، هم بسیارمهم است. بنابراین هیچ سئوکاری از ابزارآمارگیری که باعث کاهش سرعت سایتش شود را، انتخاب و استفاده نمی کند. ابزار گوگل آنالیتیکس پیشنهادی ست به جای Histats.com .

 

دلیل برتری گوگل آنالیتیکس نسبت به ابزار Histats.com چیست؟

 • نداشتن افت سرعت وب سایت
 • ارئه آمارهای دقیق و درست نسبت به com
 • امکانات پیشرفته
 • گزارش های کامل و متنوع

گوگل آنالیتیکس هم مانند Histats.com به صورت کاملا رایگان دراختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

پس می تواند جایگزین مناسبی برای Histats.com باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *