چگونگی خرید دامنه و هاست

چگونگی خرید دامنه و هاست


 دامنه و هاست یادگیری نحوه خرید یک نام دامنه و چگونگی استفاده از آن یکی از مهم ترین مراحل در ایجاد یک وب سایت است. دلیل آن این است که یک نام دامنه خوب باعث می شود که افراد راحت تر به سایت شما مراجعه کنند و به یاد داشته باشند.

روند انتخاب و خرید نام دامنه ممکن است در ابتدا استرس زا به نظر برسد. با این حال، این مقاله به شما نشان می دهد که چطور به راحتی به هدف خود برسید.

ما توضیح خواهیم داد که قبل از خرید یک نام دامنه، نحوه خرید چطور است و همچنین باید چه چیزهایی را باید در نظر بگیریم.

قبل از خرید نام دامنه چه چیزهایی باید در نظر گرفت

قبل از ثبت نام و خرید یک نام دامنه، عوامل زیر را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که آدرس وب سایت پروژه آنلاین خود را دریافت کرده اید:

نکته ها در خرید دامنه
نکته ها در خرید دامنه

·       نام باید کوتاه و به یاد ماندنی

انتخاب نام دامنه اولین پارامتر است. یک دامنه کوتاه و به یاد ماندنی مانع اشتباه شدن عنوان یا فراموش کردن آدرس دامنه توسط افراد می شود.

علاوه بر این ، مطمئن شوید که نام دامنه بیش از حد طولانی نیست.

علاوه بر این، مطمئن شوید که خیلی طولانی نیست – سعی کنید حروف بین شش تا 14 کاراکتر نشود. از استفاده از اعداد، حروف دوتایی و خط تیره خودداری کنید، زیرا به خاطر سپردن و تایپ آنها سخت تر است.

·       از یک تولید کننده نام دامنه استفاده کنید

اگر در تلاش برای یافتن نام های دامنه قوی هستید، سعی کنید از مولدهای نام دامنه استفاده کنید. به سادگی چند کلمه کلیدی را به مولد بدهید تا با آنها کار کند، و ابزار پیشنهادات نام دامنه را با ترکیب کلمات کلیدی و پسوندهای متفاوت دامنه ارائه می دهد.

استفاده از تولید کننده نام دامنه
استفاده از تولید کننده نام دامنه

شما همچنین اطلاعات مفید دیگری مانند در دسترس بودن دامنه و قیمت آن را نیز دریافت می کنید. برخی از تولیدکننده‌های بزرگ دامنه عبارتند از Hostinger Domain Checker و Nameboy.ters و …. است.

·       نقش علامت تجاری را بررسی کنید

اگر قصد دارید یک کسب و کار آنلاین جدید ایجاد کنید، نام دامنه شما در حالت ایده آل باید مانند یا مشابه نام شرکت شما باشد. این به مشتریان کمک می کند تا به جای حفظ دو نام جداگانه، نام های تجاری و دامنه شما را به طور همزمان به خاطر بسپارند.

همچنین عاقلانه است که قبل از انتخاب نام دامنه، نقض حق چاپ را بررسی کنید. نام کسب و کار مورد نظر خود را در پایگاه داده های علامت تجاری جستجو کنید تا مطمئن شوید که آنها قبلاً به کسب و کار دیگری تعلق نداشته اند.

نقش علامت تجاری
نقش علامت تجاری

توجه داشته باشید که اگر از نام های تجاری مختص یک برند خاص برای دامنه خود استفاده کنید، مالک علامت تجاری ممکن است علیه شما شکایت کند. و شما علاوه بر ضررهای مالی احتمالی، به شهرت کسب و کار شما ضرر می رساند.

·       آینده را ثابت نگه دارید.

نام دامنه یک تعهد بلند مدت است. در حالت ایده آل، دامنه شما باید برای پنج یا حتی 10 سال در آینده یا تا زمانی که کسب و کار شما فعال است، ثابت بماند. تغییر نام دامنه سال‌ها پس از راه‌اندازی یک وب‌سایت ممکن است بر ترافیک سایت، نام تجاری و  فروش تأثیر منفی بگذارد.

برای جلوگیری از تغییر دامنه خود در آینده نزدیک، سعی کنید از منابعی که فقط برای مدت کوتاهی مرتبط هستند استفاده نکنید.

 

 

نحوه خرید نام دامنه در 5 مرحله ساده

نحوه خرید نام دامنه
نحوه خرید نام دامنه

قبل از اینکه جلوتر برویم، به یاد داشته باشید که ثبت نام دامنه فقط با پسوند دامنه معتبر امکان پذیر است که افراد یا مشاغل دیگر قبلاً مالک آن نیستند.

در این بخش، ما به روش‌های خرید یک نام دامنه دقیقتر می‌پردازیم از کجا می‌توان به فرآیند ثبت نام رسید. در اینجا پنج مرحله برای خرید نام دامنه آورده شده است.

 

1. یک ثبت کننده معتبر دامنه پیدا کنید

ثبت کننده شرکتی است که مسئولیت ثبت و مدیریت نام دامنه را بر عهده دارد.

انتخاب یک ثبت کننده قابل اعتماد بسیار مهم است زیرا می تواند پروژه آنلاین یا وب سایت کسب و کار شما را برای سال ها تحت تاثیر قرار دهد. انتخاب اشتباه به این معنی است که ممکن است در نهایت هزینه های مخفی بپردازید یا حتی مورد کلاهبرداری قرار بگیرید.

برای انتخاب یک ثبت کننده دامنه قابل اعتماد جنبه های زیر را در نظر بگیرید:

  • قیمت گذاری
  • انقضای دامنه و تمدید نام
  •   حریم خصوصی دامنه رعایت کنند.
  • امکان انتقال نام دامنه از یک ثبت کننده به ثبت کننده

2. جستجوی نام دامنه را آغاز کنید

اکنون که یک ثبت کننده یا ارائه دهنده میزبانی وب برای خرید دامنه خود پیدا کرده اید، گام بعدی این است که در دسترس بودن دامنه را از طریق جستجوی دامنه جستجو کنید.

هنگام انتخاب نام دامنه مناسب، مطمئن شوید که پسوند مناسب را نیز انتخاب کنید، که پسوند انتهای آدرس وب است.( .mil .gov و .edu .com .biz و .stor)

3. دامنه خود را انتخاب کنید

جستجوی نام دامنه
جستجوی نام دامنه

معمولاً بسته به ثبت سفارش شما اعتبار دامنه از یک تا 10 سال متغیر است.

4. بررسی مالکیت نام دامنه

مرحله آخر تأیید مالکیت دامنه از طریق آدرس ایمیلی است که هنگام ثبت دامنه استفاده کرده اید. ایمیل باید در عرض چند دقیقه پس از اتمام تنظیم دامنه برسد.

نتیجه

انتخاب و خرید نام دامنه برای فرآیند ایجاد وب سایت ضروری است. نام دامنه به صاحبان سایت امکان می دهد تا سایت های خود را به صورت آنلاین راه اندازی کنند و کاربران به راحتی به وب سایت ها دسترسی داشته باشند.برای طراحی سایت با ظاهری امروزی وگرفتن مشاوره با ما در ارتباط باشید.

برای جمع بندی، در اینجا پنج مرحله خرید یک نام دامنه آورده شده است:

  •              یک ثبت کننده دامنه معتبر پیدا کنید.
  •     جستجوی نام دامنه.
  •       انتخاب دامنه .
  •       ثبت دامنه.
  •    تأیید مالکیت نام دامنه

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *