هزینه ساخت سایت com.

 

همانطور که می‌دانید همیشه برای شروع کسب و کار در دنیای امروزی لازم است که با دنیای تکنولوژی و فناوری آشنا باشیم و علی‌القاعده یکی از مهمترین راههای توسعه کسب و کار برای صاحبان مشاغل آشنایی با فناوری‌های به روز است.

تمامی صاحبان مشاغل بعد از تصمیم و اقدام برای راه‌اندازی سایت شخصی و یا سایت های کسب و کار خویش به فکر هزینه و تعرفه آن می‌افتند. یکی از این موارد در راه اندازی سایت، مربوط به هزینه ساخت دامنه com و هزینه‌های مربوط به آن است که در این مقاله قصد داریم به بیان هزینه های مربوط به دامنه com بپردازیم. اما در ابتدا به بیان نکاتی در مورد  دامنه و انواع دامنه و ….می‌پردازیم.

دامنه چیست؟

دامنه یا عبارت Domain در حقیقت آدرس الکترونیکی شما در اینترنت است که افراد و کاربران با نوشتن نام آن در گوگل می‌توانند وارد سایت شما شوند. در واقع نام هر وب سایت دامنه نام دارد و دامنه انتخاب شده فقط مخصوص شرکت شما و سایت شخصی شما است.

دامنه چیست
دامنه چیست

یکی از عواملی که بر روی هزینه طراحی سایت تاثیرگذار است، دامنه‌ها و انواع آنها هستند که هر کدام دارای هزینه مخصوص به خود هستند و این در حالی است که هزینه دامنه با پسوند com بسیار بیشتر از دامنه با پسوندir  می باشد.

انواع دامنه

دامنه ها شامل دو گروه داخلی و خارجی هستند که داخلی همان دامنه ملی ایران مخصوص کشور ایران است و خارجی همان دامنه بین المللی است که مختص به سایر کشورها است

برای شروع و راه اندازی یک وب سایت به هر نوع و شکلی  لازم است که ابتدا نام دامنه خود را انتخاب کنید. تمامی کشورها دارای پسوند دامنه یا TLD خاص خود هستند و در کشور ایران نام دامنه ir است. دامنه های فارسی دامنه هایی هستند که آدرس آنها به جز بخش TLD یا پسوند از حروف فارسی نیز تشکیل شده است.

یکی از پرکاربردترین دامنه‌های ایران همان دامنه ir است که دامنه‌ای ملی و محلی ایران است اختصار کلمه ایران می باشد. این دامنه به وسیله پژوهشگاه دانش‌های بنیان با نام ایرنیک ثبت شده است و تمام وب سایت‌هایی که دارای این نوع از دامنه هستند سایتهای ایرانی محسوب می‌شوند.

انواع دامنه
انواع دامنه

پسوند com

یکی از پسوندهای کاربردی که می توان از طریق آن دامنه  خود را ثبت کنید پسوند com است که مخفف واژه commercial  است که به معنای اقتصادی و تجارت است و بیشتر برای سایت‌های فروشگاه و کسب و کارها استفاده می‌شود.

 

این پسوند جزء پسوندهای بین‌المللی است  و اکثر افراد در دنیا از آن استفاده می‌نمایند.

مزایای استفاده از پسوندcom

مزایای استفاده از ثبت دامنه com.
مزایای استفاده از پسوند com.

عدم محدودیت در گوگل

پسوند ir یکی از پسوندهایی است که داخلی محسوب شده و قطعا دارای محدودیت‌هایی است که توسط گوگل ایجاد شده است. گوگل این امکان را به برخی از پسوندها داده است که بتوانند از تبلیغات آن بدون محدودیت استفاده نمایند و یکی از این دامنه‌ها، دامنه com  است که به کسب و کار‌ها این امکان را می‌دهد که بدون هیچ‌گونه محدودیتی به تبلیغ کسب و کار خویش بپردازند.

خرید و فروش از سراسر دنیا

از جمله مزیت‌های پسوند com  این است که بین‌الملی بوده و افراد و کاربران می‌توانند از سر‌تا‌سر نقاط دنیا خریداران خود را جذب نمایند و در سطح دنیا شناخته شده و فعالیت نمایند.

افزایش اعتبار

یکی از ویژگیهای پسوند com  این است که بسیار پرکاربرد بوده و تمام افراد دنیا از آن استفاده می‌نمایند لذا جزء رایج‌ترین پسوندها است و به همین دلیل مردم سریع‌تر و به راحتی به این نوع از سایت‌ها اعتماد می‌کنند و از طرف دیگر به دلیل اینکه مختص به کسب و کارها است برای تجارت و فعالیت‌های تجار و افراد صاحب درآمد گزینه‌ای مطلوب محسوب می‌شود.

 

ویژگی هزینه com

یکی از موارد قابل توجه در پسوندهای com  این بود که بین‌المللی هستند لذا برای ایرانیان، هزینه آن افزایش می‌یابد و لذا لازم است که کاربران برای ثبت  دامنه خود حتما آن را به شکل طولانی مدت و چندساله ثبت و تمدید نمایند.

میزان مدت استفاده از دامنه com معمولا 10 سال است.

 

ویزگی هزینه ساخت com.
ویژگی هزینه ساخت com.

قیمت و هزینه پسوند‌های  com معمولا با دلار محاسبه می‌شود و لذا نسبت به سایر دامنه‌ها گران‌تر است و در مقایسه با دامنه ir کمی گران‌تر است، دامنه ir در سیستم‌های داخل ایران ذخیره میشوند و لذا هزینه‌های پائین‌تری دارند. اما تفاوت قیمت این دو نوع دامنه در حدود چندصد هزار تومان بیشتر نیست ولیکن در مقیاس جهانی پسوند com نسبتا ارزان محسوب می‌شود.

هزینه ثبت دامنه com

برای ثبت دامنه com می توان در دو حالت

1-ثبت دامنه به همراه فضای میزبانی

2-ثبت دامنه بدون سفارش هاست اقدام نمود که معمولا ثبت دامنه بدن سفارش هاست ارزان تر از زمانی است که آن را به همراه هاست ثبت نمایید.

در زیر بخشی از هزینه های ثبت دامنه com آورده شده است:

هزینه ثبت دامنه com.
هزینه ثبت دامنه com.

 

 

ثبت دامنه com بدون هاست                                            ثبت دامنه همراه با هاست                                   

1 ساله 453000 تومان.                                                 1ساله 393000 تومان.

2ساله 904000 تومان.                                                  2ساله 864000 تومان.

3ساله 1357000 تومان.                                                3ساله 1297000 تومان.

4ساله 1808000 تومان.                                                4ساله 1728000 تومان.

5ساله 2261000 تومان.                                                5ساله 2161000 تومان.

 

https://vinto.ir/site-cost/

https://www.portal.ir/packages

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *