باید قبل از شروع هر کاری لازمه های آن کار را دانست و دانش مورد نیاز آن کسب و کار را بدست آورد. همچنین می توان برای سریع تر رسیدن به مسیر پیشرفت از افراد آگاه مشاوره گرفت. اما سوال مهمی که باید پرسید این است که برای فضای مجازی چه باید کرد؟ از کجا شروع کرد؟ آیا این مسیر موفقیت بیشتری نسبت به کسب و کار سنتی دارد؟ مشاور چه کسی باید باشد؟ و تفاوت های بازارهای سنتی و مدرن در چیست؟ اگر دنبال این سوالات چالشی هستید ما در این مقاله به تمام آنها پاسخ می دهیم.

چرا باید از مشاوره طراحی سایت کمک بگیرم؟
شما از اولین روز هایی که ایده نخستین ایجاد یک وب سایت به ذهن تان خطور می کند تا آخرین لحظه ای که مدیریت آن وب سایت را در دست دارید، نیاز به یک مشاور حرفه ای طراحی سایت دارید. دلیل آن هم مشخص است! مسیری که شما قرار است طی ماه ها و شاید سال ها سپری کنید و همچنین ضرر ها و خسارت های احتمالی زیادی را که قرار است تجربه کنید، مشاور طراحی وب سایت بار ها و بار ها به شکل های گوناگون تجربه کرده است و به اصطلاح چم و خم کار را با تجربه های کاری زیاد به دست آورده است به عبارتی مشاور طراحی سایت تصویری از آینده کاری شما است البته بعد از به دست آوردن تجربه های سخت و احتمالا تلخ!
بنابراین مانند تمام اموری که برای شروع به یک مشاور و راهنما نیاز دارند شما نیز برای پیشرفت در کسب و کارتان نیاز به یک مشاور و متخصص دارید.

مشاور طراحی سایت چه کار می کند؟
کمک به انتخاب و پرورش یک ایده خوب برای شروع کار
راهنمایی جهت روشن نمودن هدف و مسیر پیش روی شما
تحلیل و آنالیز چند جانبه ایده برای شروع کسب و کار یا تولید محتوا
کمک در مهم ترین مرحله یعنی پیاده سازی و افتتاح وب سایت شما
انتخاب بهترین و مناسب ترین دامنه برای سایت کسب و کار شما
آشنا کردن شما با روش‌ های تامین مالی و جذب سرمایه برای راه اندازی و مدیریت سایت
آنالیز وب سایت شما از جهات تخصصی به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی
رفع اشکالات فنی وب سایت شما
مدیریت و بروز رسانی سایت شما
طراحی بانک اطلاعات سایت شما
تحلیل وضعیت سئو سایت و ارائه راهکار ها کلیدی و کاربردی برای بهبود سئو سایت
راهنمایی جهت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی
شناخت رقیبان و آنالیز عملکردشان
بهبود وضعیت سایت از هر لحاظ و جلوگیری از مشکلات احتمالی آن
پرداخت هزینه مشاوره
شاید تصور بسیاری از صاحبان وب سایت ها این باشد که یک طراحی عالی و بی نقص به همراه محصولات یا محتوای عالی برای شروع کسب درآمد و جذب مشتری کافی است. اما اینطور نیست! حدود 90% از سایت های ایرانی که طرفدار این تفکر بوده اند اکنون گوشه گوگل افتاده اند و خاک می خورند! شاید تصور کنید که هزینه ای که به مشاور پرداخت می کنید برای کسب و کار شما ضرر یا هزینه باشد اما اشتباه نکنید این یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت است که در آینده (نه چندان دور!) همراه با سودی که از فروش محصولات یا جذب مشتری ها به دست می آورید صد در صد جبران می شود.

 

اکنون که به اهمیت وجود مشاور در روند طراحی و راه اندازی سایت پی ببردید لازم است که با برخی مشکلات و سوالات که ممکن است برای هر وب مستری در روند دیزاین سایت و در ارتباط با مشاور به وجود بیاید آشنا شوید:

تکیه به اطلاعات رایگان اینترنت درست نیست
از آن جایی که بسیاری از افراد برای صرف هزینه های مالی در این زمینه مردد هستند تلاش می کنند با زیر و رو کردن اطلاعات اینترنت یک سری اطلاعات اولیه بدست بیاورند در صورتی که اطلاعات درون نت بسیار مبتدی و کلی می باشد و عملا تنها در زمینه تئوری کاربرد دارند. در روند راه اندازی و طراحی وبسایت شما نیاز به اطلاعات ثانویه ای دارید که به جز یک مشاور خبره و آگاه کسی نمی تواند آن ها را به شما انتقال دهد.

مشاوره طراحی وب همیشه خوب نیست!
توجه داشته باشید که بسیاری از موسسات طراحی سایت تنها نقطه مثبت شان معروف بودن آنها است! برای پیدا کردن یک مشاور خوب باید تلاش کنید زیرا بسیاری از مشاوران در اثر بی تجربگی یا کمبود اطلاعات، شما را به اشتباه راهنمایی می کنند و در آینده نه چندان دور یا در اثر دل سرد شدن یا در اثر ضرر های زیاد مثل دیگر وب مستر های ایرانی سایت تان را به فراموشی می سپارید و کسب و کاری که ممکن بود اقتصاد شما دگرگون کند ویران می شود. یک مشاوره باید به سه اصل دانش، تخصص و تجربه مسلط باشد تا بتواند شما را به بهترین شکل رانمایی نماید.

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!
بسیاری از ما هنگامی که سایت با مشکل جدی مواجه می شود تازه به یاد مشاوره طراحی سایت می افتیم اما در صورتی که زمان طلایی مشاوره گرفتن در این زمینه قبل از راه اندازی سایت است. مطمن باشید اگر از ابتدا با کمک مشاور به صورت اصولی و استاندارد وب سایت تان را راه اندازی کنید در آینده مشکلات احتمالی سایت تان کم تر می گردد و در نتیجه در هزینه ها نیز صرفه جویی می‌شود.

برای راه اندازی و طراحی سایت عزمتان را جزم کنید
تنها زمانی می توانید بهترین مشاوره را انجام دهید که تصمیم تان را برای پیاده سازی سایت گرفته باشید و مردد نباشید. زیرا هنگامی که هدف تان برای خودتان مهم نباشد برای مشاور طراحی سایت هم مهم نیست!اگر در این زمینه مردد هستید، از آن جایی که قرار است در این فرایند پول و زمان تان را صرف کنید ضروری است که با کمک یک مشاور طراحی سایت به یک جمع بندی مفید و جدی برسید و سپس کار را به صورت رسمی شروع کنید.

با یک تجربه نا خوشایند نا امید نشوید!
در فرایند پیدا کردن یک مشاور طراحی سایت آگاه و متخصص ممکن است با مشاورانی مواجه شوید که به هر دلیلی نتوانید همکاری را با آن ها ادمه بدهید و اولین و آخرین جلسه مشاوره انجام شود اما در هر صورت شما چیزی را از دست نداده اید زیرا، هر مشاور اطلاعات کمیاب و تضمینی دارد و این اطلاعات کسب شده مطمئنا در آینده کاری برای شما مفید خواهد بود.

برای انجام روند مشاوره طراحی سایت چه مراحلی باید انجام بشود؟
یافتن مرکز مشاوره یا مشاور طراحی سایت
ثبت درخواست مشاوره(به صورت حضوری یا غیر حضوری)
پرداخت هزینه مشاوره
برگزار شدن جلسه مشاوره(به صورت آنلاین،حضوری،تلفنی،چت و پیامک و…)
نکته:

بهتر است قبل از شروع جلسه مشاوره سوالات و مواردی که قصد دارید از مشاور بپرسید لیست کنید تا هم در زمان صرفه جویی شود و هم موردی از قلم نیفتد!
امروزه در ایران اپلیکیشن ها و سایت های زیادی برای مشاوره طراحی سایت وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید به بهبود و پیشرفت سایت تان کمک کنید.

آنالیز سئو سایت چیست؟

این اولین سوالی است که به ذهنتون میرسه ؟وقتی توی مشاوره های سئو از شما زمان میخواهند برای آنالیز منظورشون اینه که بدونن ایراد کار شما کجاست .

معمولا بین ۲ تا ۷ روز زمان می بره تا یک کارشناس سئو سایت شما رو بررسی کند که این بررسی شامل سرعت سایت شما ،بررسی محتوا و نحوه ی استفاده از کلمات کلیدی شما،بررسی لینک های داخلی و خارجی شما و بررسی قالب و کدنویسی سایت،تحلیل و بررسی رقبای اصلی شما و… می شود.

بعد از تحلیل و آنالیز کامل سایت ،ایرادات و اصلاحاتی را که باید انجام دهید به طور کامل برای شما شرح می دهند.

شما در این جلسه می توانید تصمیم بگیرید که آیا خودتان از پس انجام این اصلاحات بر می آیید یا نیاز است که بخشی از آنها را برون سپاری کنید!

دریافت مشاوره و انجام اصلاحات توسط خودتان بهترین تصمیم می تواند باشد هم از لحاظ هزینه و هم کیفیت کار. شما و تیم تان خیلی بهتر از هرکس دیگری می دانید که چه می خواهید.

در پایان جلسه با برآورد هزینه ها تصمیم می گیرید کدام اصلاحات ضروری است و کدام یک فعلا روری نیست.

البته که باید تمامی اصلاحاتی که به شما گفته می شود را انجام دهید،فراموش نکنید عملیات بهینه سازی سایت شما هیچ وقت نباید متوقف شود.

باید تمام نکات لازم را رعایت کنید.

آنالیز سئو سایت رو خودمون نمیتونیم انجام بدیم ؟

بله میتوانید خودتان با استفاده از ابزارها و سایت های آنلاین این کار رو انجام بدهید،اما ایراد این کار در این است که شما ممکن خیلی از این تحلیل سئو سر در نیاورید .

اما یک کارشناس سئو می تواند با تحلیل دقیق به شما راهکار بدهد و در کنار شما باشد تا شما را در طی مسیر راهنمایی کند.

هم چنین می تواند به شما با توجه به کسب و کارتان شما را در بحث دیجیتال مارکتینگ راهنمایی کند.

تحلیل سئو با استفاده از ابزارها خیلی مفید و کمک کننده است اما نه برای یک فرد مبتدی ،باید بعد از تحلیل، برنامه ای صحیح و دقیق برای بهینه سازی سایت بتونید بنویسید.

در واقع برای کنترل سایت شما این ابزارها خیلی کاربردی است.با استفاده از ابزارهایی مثل moz می توانید اعتبار صفحات و دامنه خودتون و رقیبان تون رو بررسی کنید،بک لینک های اسپم رو چک کنید و اون هارو disawov کنید.

برای تعیین رتبه و سختی کلمات کلیدی از moz, semrush و keywordtool.io استفاده کنید و استراتژی محتوای بلاگ سایت خود را بنویسید.

بعد از مطالعه و رفع ایرادات اصلی سایت می توانید با استفاده این ابزارها سایت خود را کنترل کنید.

ما در سئو کوک بعد از آنالیز سئو و بررسی دقیق سایت شما یک پوروپوزال کامل از اصلاحات و ایرادات سایت شما ارائه می دهیم که شما می توانید

خدمات ما را با سایر شرکت ها مقایسه کنید و تصمیم گیری کنید.

در ادامه چند مورد از ابزارهای پرطرفدار رو بهتون معرفی می کنیم .

بهترین ابزارهای آنالیز سئو سایت :

Woorank

Alexa

Moz

Semrush

Ahrefs

Gtmetrix

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *